Pátek 13. prosince 2019svátek má Lucie 2 °C déšť se sněhem Předplatné LN


9. června 2016 6:20 Lidovky.cz > Relax > Domácí mazlíčci

Výživové doplňky pro psy mohou vyřešit řadu problémů. Kdy je použít?

Pes (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pes (ilustrační foto) | foto: Fitmin

Výživové doplňky využijí nejen lidé, ale i psi. Je ale třeba vybrat ty, které vyhovují jejich potřebám a reflektují aktuální stav jedince. Podle čeho ale doplňky vybírat a kdy je použít?

Pokud látky obsažené v krmivu zcela nepokryjí potřeby psa, je můžete využít doplňky, které mu potřebné živiny doplní. Jedním z možných způsobů, jak dobře zvolit vhodný doplňek stravy, je pozorně číst složení krmných doplňků.

„Je vhodné si zjistit, k čemu je jaký vitamín, minerální látka či jiná užitá surovina dobrá a v jaké formě jsou použité komponenty dodávány. Např. minerální látky, které jsou použité ve formě chelátů, jsou pro organismus daleko lépe využitelné,“ vysvětluje Adéla Palacká, výživářská specialistka značky Fitmin.

Dalším faktorem může být též dávkování doplňků a způsob aplikace. Doplňky v sypké podobě lze dobře přimíchat do krmné dávky, tablety zase zajistí možnost přesného dávkování a větší přehled, zda pes opravdu snědl vše, co měl.

Posílení imunity jako prevence

Podpora imunity je důležitá zejména při zdravotních obtížích, po operaci či při velkých výkyvech počasí. Její podpora je však důležitá také jako prevence. Množství a délka podávání závisí vždy na konkrétním doplňku a též potřebě psa. Účinným produktem je například lososový olej, který působí protizánětlivě, posiluje cévní systém i mozkovou činnost, ovlivňuje reprodukci a podporuje imunitu.

Současným trendem mezi pejskaři je takzvané krmení BARF – čerstvou a přirozenou stravou, která je tvořena především masem, kostmi, zeleninou, ovocem a obilovinami. „Stravu BARF doporučuji podpořit vhodnými doplňky, s jejichž pomocí lze syrovou stravu patřičně vyvážit a vytvořit tak z krmné dávky kompletní krmnou dávku,“ říká Palacká.

Lidovky.cz
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...

DÁRKY PRO BABIČKU: Potěšte ji pod vánočním stromkem něčím originálním
DÁRKY PRO BABIČKU: Potěšte ji pod vánočním stromkem něčím originálním

Ještě vám chybí dárek pro milovanou babičku a přemýšlíte, co jí nadělit pod stromeček? Připravili jsme pro vás malou inspiraci.