Sobota 18. září 2021, svátek má Kryštof
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Barví si Obama vlasy? Ráno je měl našedivělé, večer tmavé

Magazín

  9:48
WASHINGTON - Barví si americký prezident Barack Obama vlasy? To je otázka, na kterou se po zveřejnění Obamových fotek ze středečního setkání s čínským prezidentem Chu Ťin-tchaem snaží najít odpověď řada Američanů.

Barack Obama při slavnostní recepci večer 19. ledna foto: ČTK

Na snímcích z ranního uvítacího ceremoniálu pro čínského prezidenta, který byl na čtyřdenní státní návštěvě USA, se totiž Obamovy vlasy zdají být našedivělé, zatímco na fotkách ze státní večeře vypadají černé. Média od té doby spekulují o tom, že se devětačtyřicetiletý Obama při setkání s čínským prezidentem chtěl ukázat v nejlepším světle, a proto si vlasy obarvil.

Barack Obama s čínským prezidentem při uvítacím ceremoniálu ráno 19. ledna

Podle agentury DPA vypadal americký prezident na večerních fotkách o něco mladší; podobně, jako když se před dvěma lety ujímal úřadu. Doba v náročné funkci hlavy Spojených států si ale vybrala svou daň a Obamovy vlasy během ní výrazně zešedivěly. Sám Obama o tom loni v létě žertoval. "Změny se dosahuje těžko," řekl v narážce na svůj předvolební slogan. "Nevím, jestli jste si toho všimli, ale to je důvod, proč jsem zešedivěl," dodal tehdy.

Autor:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat