Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Bon Jovi otevřel útulek pro mladé bezdomovce

Lidé

  19:00
FILADELFIE - Rocker Jon Bon Jovi se ve Filadelfii zúčastnil otevření dalšího útulku pro mladé bezdomovce. Rodák z New Jersey je znám jako velký zastánce bezdomovců nejen ve Filadelfii, ale také v Newarku, New Jersey, New Orleansu a v dalších amerických a kanadských městech.

Zpěvák Jon Bon Jovi foto: Reuters

"Když dopustíme, aby mladí lidé propadli podpůrnou sociální sítí, zbavíme sami sebe jejich talentů a vizí," řekl zpěvák při otevření útulku Covenant House.

Zařízení poskytne útočiště asi 20 bezdomovcům, mladým lidem od 18 do 21 let. Mnozí z nich jsou už mimo dosah pěstounské péče a dříve žili na ulici.

Útulek by pro ně měl být přestupní stanicí k dospělosti a nezávislosti, měl by jim sehnat práci a vychovávat je tak, aby si sami dokázali najít smysl života. "Tito lidé nikdy nedosáhli na sociální síť," říká Kevin Ryan, prezident nadnárodní firmy Covenant House International, jejíž náplní je péče o bezdomovce.

Jeden z chovanců útulku vypráví, že prodával drogy a žil na ulici, ale také se mu podařilo ukončit střední školu. "V minulosti jsem dělal hrozné věci, ale jsem dobrý člověk," říká jednadvacetiletý Steve, který odmítl říci své příjmení. "Jsem opravdu šokován, když vidím, jak moc se lidé starají," dodal.

Nadace Jona Bon Joviho Soul Foundation útulku přispěla třemi miliony dolary. Bon Jovi byl nedávno jmenován do rady Bílého domu prezidenta Baracka Obamy pro řešení společenských problémů.

Covenant House pracuje s mladými bezdomovci v USA, Kanadě a v Latinské Americe.

Autor: