Úterý 29. listopadu 2022, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bulhar uplaval přes dva tisíce metrů svázaný v pytli

Lidé

  15:44
SKOPJE - Do Guinnessovy knihy rekordů se rozhodl zapsat svérázným způsobem 59letý Bulhar Jane Petkov. V Ochridském jezeře na jihu Makedonie totiž v úterý uplaval více než dva kilometry uzavřen v pytli.

Bulhar chtěl do Guinnessovy knihy, plaval svázaný v pytli foto: Reprofoto

Podle agentury AFP plaval podél břehu od města Ochridu uzavřený v oranžovém pytli vyrobeném z porézní látky. Ruce a nohy měl připoutané k tělu. "Plaval na zádech s pohyby jako delfín, a překonal tak vzdálenost 2388 metrů. Potřeboval na to dvě hodiny a 55 minut," citovala AFP jednoho z organizátorů akce.

ČTĚTE TAKÉ:

Petkov, který žije ve městě Sandanski na jihozápadě Bulharska, doufal, že svým počinem se dostane do Guinnessovy knihy rekordů. Není ale jisté, zda se mu to podaří. Guinnessova společnost totiž sice byla ochotna vyslat svého zástupce k dohlédnutí nad výkonem, Petkov ale neměl dost peněz na to, aby zástupci zaplatil i cestu a pobyt. Organizátoři se však dušují, že při Petkově pokusu byly splněny veškeré podmínky nutné k zápisu tohoto nevšedního výkonu.

Autoři: ,

Milovníci pořádku pozor! Soutěžíme o vysavače Electrolux 800 v hodnotě 13 699 Kč
Milovníci pořádku pozor! Soutěžíme o vysavače Electrolux 800 v hodnotě 13 699 Kč

Jsou snad už Vánoce? Pro nás v eMimino.cz ano! Značka Electrolux pro tři z vás připravila krásnou nadílku v podobě všestranného vysavače, který...