Sobota 18. května 2024, svátek má Nataša
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

VIDEO: ‚Koronavirus není dárek, to je za trest.‘ Margita poslal Zagorové do nemocnice přání k 74. narozeninám

Lidé

  15:48
Praha - Operní pěvec Štefan Margita poslal své manželce zpěvačce Haně Zagorové do nemocnice přání k nedělním 74. narozeninám. Zagorová musela být hospitalizována kvůli vysokým teplotám, které způsobila nákaza novým koronavirem. Tím se nakazil i Margita, u něhož má ale nemoc covid-19 mírný průběh.

Štefan Margita a Hana Zagorová mají koronavirus. foto: Facebook Hany Zagorové

Zagorová s Margitou mají koronavirus, zpěvačka je kvůli vysokým teplotám v nemocnici

Margita na videu, které zveřejnil na Facebooku, Zagorové alespoň na dálku zazpíval písničku Happy Birthday to you. „Dárek, který jsme dostali, není ideální,“ uvedl pak s dávkou sarkasmu. „Koronavirus není dárek, ale to je za trest. Přeju ti, ať jsi zdravá a ať se brzy z nemocnice vrátíš domů.“

Manželský pár se o informaci, že se nakazil koronavirem, podělil se svými fanoušky a přáteli v pátek na oficiálním facebookovém profilu Zagorové. „Naši milí, nechtěli jsme vás zatěžovat našimi starostmi. Ano, oběma nám vyšly pozitivní testy na covid. Ať se to nemusíte dovídat z různých nafouklých spekulací,“ stojí v příspěvku. „Štefan je v domácí karanténě s lehkým průběhem a Hanka z důvodu vysokých teplot v nemocnici. Věřte, že děláme, co můžeme a brzy se s vámi uvidíme. Moc se na vás těšíme,“ uvedl manželský pár na sociální síti.

Zagorová má před sebou mimo jiné prosincový koncert v Lucerně, kde by měla vystoupit 17. 12. pro omezený počet lidí. Zatím se s akcí i přes koronavirová opatření počítá. Vstupenky si lidé mohou koupit od nedělních 09:00. Společně s Margitou by pak měla zpěvačka vystoupit na koncertě v květnu příštího roku. Čtyřiašedesátiletý Margita měl vystupovat tuto neděli s Moravským klavírním triem v Krnově, začátkem října pak v Jablonci nad Nisou. Má take vyrazit do Palerma s operou Elektra.

Zagorová, která se narodila pouze o den později než legendární Freddie Mercury, za svoji kariéru nazpívala přibližně 800 písní, působila v několika souborech a v divadlech Apollo a Semafor. Pak pro ni Karel Vágner sestavil na přelomu let 1972/1973 doprovodný orchestr. Vystupovala s Michalem Prokopem, Petrem Rezkem, Petrem Kotvaldem a Stanislavem Hložkem, koncertovala ve východním bloku i západní Evropě. V roce 2014 převzala diamantovou desku Supraphonu za 10 120 000 prodaných zvukových nosičů.

Autoři:

Vyhrajte balíček z řady sebamed Anti-Redness
Vyhrajte balíček z řady sebamed Anti-Redness

Minulý týden jste soutěžili se sebamedem o kosmetiku pro nejmenší. Tento týden si pojďte zahrát o péči pro vás, a to konkrétně o řadu Anti-Redness,...