Středa 19. června 2024, svátek má Leoš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Elvis Presley trpěl úzkostí a bál se samoty

Lidé

  7:00
V dosud nepublikovaném rozhovoru z roku 1956 se jednadvacetiletý Elvis Presley svěřuje, že ještě nebyl zamilovaný. Mladého zpěváka trápila samota a měl strach z budoucnosti. Svoji budoucí ženu Priscillu potkal o tři roky později.

Toužil po domově a rodině. Elvisovo manželství s Priscillou Beaulieuovou nevydrželo. Měli jediné dítě, dceru Lisu Marii. foto: archiv LN / Profimedia

Možná si získal srdce milionů žen po celém světě. Slavný zpěvák se ale i navzdory tomu cítil sám a na skutečnou lásku teprve čekal. V zatím nikde neuveřejněném rozhovoru Presley hovoří o tom, jak osaměle se někdy cítí a jaké obavy má z toho, co mu chystá budoucnost.

V roce 1956 bylo Presleymu 21 let a vyšla jeho první dvě alba. Na konci tohoto roku měl prodáno deset milionů singlů a 800 tisíc dlouhohrajících desek. Rozhovor, který bude součástí speciální edice Elvisových desek z roku 1956, byl pořízen v době, kdy natáčel westernový muzikál Love Me Tender, první film, ve kterém hrál.

Mike Stoller, Elvis Presley a Jerry Leiber na fotografii z roku 1957

"Jestli jsem zamilovaný? Ne, myslel jsem si, že jsem byl, ale pak jsem zjistil, že mě to prostě nějak přešlo. Nebylo to ono," říká zpěvák na audionahrávce, která vznikla čtyři roky předtím, než zpěvák nahrál píseň Are You Lonesome Tonight? "Myslím, že jsem ještě nepotkal tu správnou dívku," prohlásil podle britského deníku Daily Telegraph, který o dosud nepublikovaném rozhovoru informoval. Presley se také svěřil, že věří, že tu pravou jednou najde. "A doufám, že to nebude trvat moc dlouho, někdy si připadám opravdu hodně osamělý," pokračoval. Zpěvák se toužil usadit, protože navzdory tomu, že byl pořád obklopen davy lidí, se cítil sám. "Nekouřím, nepiju a rád chodím do kina. Jednou snad budu mít domov a rodinu," svěřil se. Svoji budoucí ženu Priscillu Beaulieuovou poznal tři roky po tomto rozhovoru. Vzali se v roce 1967.

Elvis Presley.

Hájil svůj taneční styl

Měli jen jediné dítě, dceru Lisu Marii, která se narodila v roce 1968. Manželství skončilo pět let poté, rozvedli se v roce 1973. Mladý Presley v rozhovoru také mluvil o své lásce k autům. Vzpomínal, jak si koupil svůj první vůz. "Bylo to nejkrásnější auto, jaké jsem kdy viděl. Zaparkoval jsem s ním před hotelem a celou noc je pozoroval. Jenže druhý den začalo hořet a celé shořelo," vyprávěl. Řeč přišla i na jeho slavné taneční pohyby, které byly na tehdejší dobu dosti kontroverzní. Elvis je ale bránil. "Někteří zpěváci si podupávají nohou do rytmu, jiní luskají prsty. Někdo se zas pohupuje dopředu a dozadu. A já to kombinuju," vysvětloval. Letos v srpnu uplynulo od zpěvákovy smrti 34 let. V Memphisu jeho památku uctilo 20 tisíc fanoušků.

Nejlepší tip na letní grilovačku: Bez něj se neobejdete
Nejlepší tip na letní grilovačku: Bez něj se neobejdete

Ajvar skvěle dochutí všechny grilované pokrmy. V redakci jsme vyzkoušely jemný i pálivý Ajvar, který se hodí k masu i zelenině. Jaké recepty se...