Sobota 24. února 2024, svátek má Matěj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Lidé

Gottův hrob na pražských Malvazinkách je hotov, zpěvákova manželka zveřejnila mapku

Fanoušci zesnulého zpěváka Karla Gotta se už mohou poklonit jeho památce na hřbitově na pražských Malvazinkách. foto:  Michal Šula, MAFRA

Praha - Fanoušci zesnulého zpěváka Karla Gotta se už mohou poklonit jeho památce na hřbitově na pražských Malvazinkách. Jeho hrob byl dokončen a mapku, která je k němu dovede nejkratší cestou, zveřejnila zpěvákova žena Ivana na webu Karel Gott.com. Současně všem poděkovala za dosavadní vyjádření podpory a útěchy.
  9:31aktualizováno  15:32

Ohňostroj v Praze navzdory magistrátu? Spolek ho chce zasvětit Gottovi, vybírá potřebný milion korun

„Děkuji za všechny e-maily, zprávy, dopisy, kondolenční knihy, andílky i dárky. Velmi si vašich laskavých slov vážím, jsou pohlazením pro naše bolavá srdce,“ napsala Gottová na webu.

Mluvčí Gottových Aneta Stolzová serveru Blesk.cz řekla, že Gottová na konceptu zpěvákova hrobu spolupracovala s akademickým architektem Jiřím Deýlem a inženýrem Pavlem Štruncem.

Ke hrobu v sobotu po celý den přicházeli Gottovi příznivci. Někteří si pouze prohlédli místo posledního odpočinku známého zpěváka a uctili jeho památku, někteří na náhrobku zanechali hořící svíčky.

Mapa s nejkratší cestou k hrobu Karla Gotta.

Obraz Mona Lisa od Karla Gotta se na aukci v Žofíně vydražil za více než 2 miliony korun

Karel Gott zemřel 1. října před půlnocí ve své vile na pražské Bertramce. Léčil se s akutní leukemií. Legendě české populární hudby, která ovlivnila několik generací posluchačů, bylo 80 let. Fanoušci se mohli s oblíbeným zpěvákem rozloučit v pátek 11. října v paláci Žofín, kam přišlo zhruba 49 000 lidí. O den později se konala zádušní mše ve svatovítské katedrále, kam se přišli s Gottem rozloučit příbuzní, přátelé, spolupracovníci, politici, zpěváci, herci, sportovci a další pozvaní hosté. Tento den byl zároveň dnem státního smutku. Zpěvákovy ostatky pozůstalí nechali převézt do motolského krematoria ke zpopelnění.

Jeho hrob byl dokončen a mapku, která je k němu dovede nejkratší cestou,...
Svíčky, fotografie, květiny a vzkazy od fanoušku se před zpěvákovým domem stále...

Pietním místem se ihned po oznámení zpěvákova úmrtí stala spontánně pražská Bertramka, kde zpěvák dlouhá léta žil. Lidé tam řadu dní nosili svíčky, květiny, fotografie a další předměty. Dary ulici u vily zcela zaplavily.

Už se ví, kde bude pohřben Karel Gott. Přál si odpočívat tam, kde se cítil doma, uvedla manželka

Pietní místa vznikla na řadě míst Česka. Jedním z nich byl třeba Újezd u Svatého Kříže na Rokycansku, kam Gott jezdil od dětství za příbuznými a kde jsou pohřbeni Gottovi rodiče.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!