Pondělí 17. června 2024, svátek má Adolf
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Havlová se po smrti manžela vrátila na jeviště

Lidé

  23:06
PRAHA - Dlouhotrvajícím potleskem ocenilo ve čtvrtek večer vyprodané hlediště pražského Divadla Na Vinohradech výkony protagonistů Kohoutovy nevšední muzikálové úpravy Cyrana z Bergeraku. Martina Stropnického v titulní roli, mladého Martina Krause jako Kristiána de Neuvilette a především Dagmar Havlovou, která ztvárnila Roxanu a na jevišti se objevila necelý měsíc od smrti svého manžela poprvé.

Generální zkouška hereckého muzikálu Cyrano! Cyrano! Cyrano! Hlavní roli Roxany ztvárnila Dagmar Havlová a Cyrana Martin Stropnický foto: ČTK

Diváci jí vyjádřili účast potleskem ve stoje. Do zákulisí si odnášela mezi spoustou květin také kytici žlutých růží, kterou jí poslal ředitel vinohradského divadla Jindřich Gregorini. Podobnou jí vždy dával její manžel Václav Havel.

Do angažmá vinohradského divadla se Havlová vrátila na podzim 2009. V lednu dalšího roku měla premiéru Schillerova Marie Stuartovna, v níž nastudovala titulní úlohu této skotské královny. Inscenace měla mít derniéru 16. února.

Generální zkouška hereckého muzikálu Cyrano! Cyrano! Cyrano! Hlavní roli Roxany ztvárnila Dagmar Havlová

Protože však byla repríza koncem roku v důsledku Havlova úmrtí zrušena, přidala dnes tato scéna představení 10. března. Cyrano se na jevišti objeví 17., 21. a 29. února, tři reprízy má v březnu.

Dagmar Havlová se objeví jako subreta císařské opery v poslední novince sezony, jíž bude v květnu Amadeus, nejslavnější hra anglického dramatika Petera Shaffera, podle níž v roce 1984 vznikl oscarový film Miloše Formana.

Generální zkouška hereckého muzikálu Cyrano! Cyrano! Cyrano! Hlavní roli Roxany ztvárnila Dagmar Havlová

Inscenaci připraví režisér Vladimír Morávek i s Janem Šťastným, Martinem Krausem, Barborou Polákovou a Ladislavem Frejem. Dagmar Havlová je absolventkou Janáčkovy akademie múzických umění v Brně.

Několik sezon působila v někdejším Divadle Jiřího Wolkera, od roku 1979 byla členkou hereckého souboru Divadla na Vinohradech. V letech 1997-2003 plnila povinnosti a úkoly vyplývající z postavení manželky hlavy státu.

Premiéra hry Cyrano! Cyrano! Cyrano! v Divadle na Vinohradech. Dagmar Havlová a Martin Stropnický při děkovačce

Na vinohradské jeviště se vrátila v březnu 2006 jako host rolí Kathleen Hoganové ve hře Israela Horovitze Chvíle pravdy v režii Ladislava Smočka. V roce 2008 nastudovala pohostinsky roli Raněvské v Čechovově dramatu Višňový sad v Morávkově režii.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!