Neděle 5. února 2023, svátek má Dobromila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ivetu uštval bulvár, říká její okolí. Velká lidská tragédie, míní Gott

Lidé

  14:56
PRAHA - Někdejší trojnásobná zlatá slavice, která se v posledních letech potýkala se závislostí na alkoholu a pokoušela se navázat na svou úspěšnou kariéru, svůj život ukončila skokem pod vlak v Uhříněvsi. Iveta Bartošová, která plnila roky přední strany bulvárních listů, byla podle jejích nejbližších spolupracovníků novináři "uštvána".

Iveta Bartošová foto: Isifa

Producent a hudebník František Janeček, který pro Bartošovou napsal například hit Léto, uvedl, že by se nad sebou měli zamyslet zejména zástupci bulvárního tisku, protože "Ivetu uštvali".

Pocta v TV

Česká televize připomene tvorbu a osobnost Ivety Bartošové. Na svém prvním programu odvysílá v úterý epizodu životopisného cyklu Po stopách hvězd, věnovaný právě Ivetě Bartošové.

"Byla fenoménem a úžasnou zpěvačkou. Lidsky to bylo milé děvče a pro publikum 'princezna z Moravy'. Na tragédii se podepsala souhra nešťastných náhod, ale je to čítankový příklad, jak se na někom může podepsat bulvár. Je mi to moc líto i s ohledem na jejího syna Artura," řekl Janeček.

Bartošová v Uhříněvsi žila se svým manželem Josefem Rychtářem. Právě ten potvrdil, že zpěvačka je mrtvá. "Můžou za to mediální hyeny," sdělil pro server iDNES.cz.

Také hudebník Petr Šiška, který pro Bartošovou napsal několik textů, se domnívá, že za sebevraždou Bartošové stojí "štvavá kampaň novinářů". "A také její rozháraný soukromý život. Mrzí mě to, byla to jedna z nejlepších zpěvaček u nás, ale bylo jen otázkou času, kdy se to stane," podotkl.

Na hrozící tragédii upozornil také Lukáš Rejmon, kdo se dříve staral o koncerty Bartošové a komunikaci s fanoušky, později převzal i agendu manažera. "Pokud se sebou něco neudělá, tak do půl roku zemře," varoval. "Přitom by se ještě mohla zachránit. Musela by se ale kompletně stáhnout ze showbyznysu," uvedl nedávno.

Komentář Lidových novin

"K Ivetině tragickému osudu je těžké cokoli upřímného dodávat a nějak ho hodnotit. Žila nekončící vnitřní drama, plné přeludů, naděje i hrozeb. Sama v sobě prožívala věčný souboj křehkosti se všudypřítomným zlem, do kterého dávala nahlédnout svým posluchačům. Snad právě proto dokázala někdy být tak přesvědčivá," sdělil Vladimír Kočandrle z vydavatelské společnosti Warner Music.

K úmrtí Bartošové se na svých facebbookových stránkách vyjádřil Karel Gott. "Milí příznivci, je to pár minut, co jsem dozvěděl tu hroznou zprávu. Je to velká lidská tragédie, proto upouštím od jakýchkoli vzpomínek na Ivetu... Cokoli v tuto chvíli říct, je zcela zbytečné," napsal.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!