Pondělí 27. března 2023, svátek má Dita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jacksonovi zřejmě postaví v jeho rodném městě muzeum

Lidé

  6:11
LAS VEGAS - Otec nedávno zesnulého popového krále Michaela Jacksona chce zřídit muzeum věnované jeho synovi. Vzniknout by mělo ve zpěvákově rodném městě Gary v americkém státě Indiana.

Michael Jackson foto: Reprofoto

Starosta města Rudolph Clay sdělil, že město na projekt daruje čtyři hektary volné půdy. Součástí komplexu by měl být také luxusní hotel a kulturní centrum.

Projekt má však zatím nejasné obrysy - není známo, jaké by měly být celkové náklady na stavbu, kdy by mělo být muzeum dostavěno, kdo by měl být jeho ředitelem, ani co by mělo vystavovat. Jasné není ani to, zda tato myšlenka dostane požehnání od správců Jacksonovy pozůstalosti Johna Branky a Johna McClaina.

"Vždy se najedou nějací lidé, kteří řeknou, že to není možné udělat, že bychom něco takového dělat neměli," konstatoval starosta Clay. "My ale zajistíme, že v Gary v Indianě bude postaveno muzeum rodiny Jacksonových a že zde bude zřízeno kulturní centrum Michaela Jacksona," dodal starosta, který rovněž pomáhá s finanční sbírkou určenou na stavbu muzea.

"Fanoušci (Michaela Jacksona) z celého světa budou velmi hrdí, až se toto uskuteční. Bude to skvělý pomník," citoval list The Daily Telegraph zpěvákova otce, který svůj nápad zveřejnil čtyři měsíce po nečekané smrti svého syna.

Autor:

Testování: Otestujte Buchtičky se šodó naruby
Testování: Otestujte Buchtičky se šodó naruby

Máte rádi buchtičky se šodó, ale nechcete se pouštět do jejich přípravy? Tak se přihlaste do testování novinky na trhu – buchtiček s vanilkovým...

Mohlo by vás zajímat