Čtvrtek 30. května 2024, svátek má Ferdinand
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Jiřina Jirásková kvůli nevolnosti nedohrála představení v divadle

Lidé

  20:10aktualizováno  20:50
PRAHA - Zdravotní indispozice Jiřiny Jiráskové byla večer důvodem, proč pražské Divadlo na Vinohradech těsně před začátkem představení zrušilo reprízu komedie Famílie. Režisér inscenace a umělecký šéf této scény Martin Stropnický zavolal záchranku, ale herečka si nechala dát jen kapačku a hospitalizaci odmítla.

Herečka Jiřina Jirásková foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Podle něj byla Jirásková připravena představení odehrát, ale byla silně unavena. Proto Stropnický poslal diváky domů. "S největší pravděpodobností jde vyčerpání v souvislosti s osmdesátinami této herečky, která je slavila pracovně," uvedl ředitel divadla Jindřich Gregorini.

Čtěte rozhovor pro LN

Jiřina Jirásková byla nejprve před čtrnácti dny hostem přímého přenosu rozhlasového pořadu Tobogan. Následující týden pak slavila přímo na jevišti se svými diváky. Nejprve v Divadle Bez zábradlí, kde hostovala v inscenaci Sonáta pro lžíci, a pak na Vinohradech v komedii Joa DiPietra s dlouhým názvem Famílie aneb Dědictví otců zachovej nám, pane.

Právě v této inscenaci, v níž spolu s ní hrají Michal Novotný, Ilja Racek, Petr Kostka, Jana Hlaváčová a Lucie Štěpánková, dovršila Jirásková neuvěřitelných 60 let působení na této scéně. V další její repríze příští týden jí má ministr kultury Jiří Besser předat k životnímu jubileu medaili Artis Bohemiae Amicis (Přátelé českého umění).

Autoři: ,