Sobota 24. února 2024, svátek má Matěj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Každý musí začít u sebe, říká herečka a zpěvačka Berenika Kohoutová

Lidé

  16:30
Berenika má na kontě řadu rolí v televizních seriálech (Ulice, Pan Máma) a nejnověji i hlavní roli v celovečerním filmu Nepravděpodobná romance režiséra Ivana Vojnára. Věnuje se i hudbě – nedávno vydala sólovou desku Berenika meets jazz, na které spolupracovala s Emilem Viklickým. Jaké má další plány a co by chtěla dokázat, prozradila v on-line rozhovoru pro server Lidovky.cz.

Herečka a zpěvačka Berenika Kohoutová. foto: Petra Pikkelová

Po řadě seriálů a drobných filmových rolí dostala Berenika příležitost v celovečením filmu. V Nepravděpodobné romanci si zahrála mladou ženu, která se ocitá v životní krizi a skončí na psychiatrii, kde se jí ujme terapeut, kterého si zahrál sám režisér filmu Ivan Vojnár. "Ivan Vojnár vlastně není nic jiného než psychoterapeut," odpověděla na otázku, jak se jí s režisérem pracovalo, a zda by byl s dobrý psychoterapeut i ve skutečnosti. "Ivana všechno ho zajímá, rád se s lidmi baví o jejich problémech a potom je rozebírá. Takže to, že hrál (a zprvu to nebyl záměr) terapeuta zrovna on rozhodně nebyla náhoda. A pracovalo se mi s ním úžasně. Ivan je křehkej a citlivej a pro mě je to anděl."

Celý on-line rozhovor si můžete přečíst zde:

Kromě Nepravděpodobné romance, na kterou Berenika pozvala všechny čtenáře do kina, doporučuje jako kulturní zážitek divadlo Vosto5. "Rozhodně doporučuji všechna představení a to bez výjimky! A pro fajnšmekry především dílo Titánc.! No a potom veškerou produkci příbramského divadla v Příbrami," dodala Berenika.

Jako dceru spisovatelky Ireny Obermannové ji neminula otázka, zda má pocit, že jí slavná matka v kariéře spíš přitížila, nebo jí to naopak pomohlo. "Jsem přesvědčená o tom, že má matka nemá na mou kariéru žádný vliv," konstatovala Berenika.

Své fanoušky ze seriálu Ulice ale zklamala, když prozradila, že v nejbližší době se natáčení dalších dílů nechystá. Řekla také, že od hraní teď trochu odpočívá a pustila se spíš do zpívání. Baví ji ale obojí. "Doufám, že se nikdy nedostanu do situace, že bych jednomu nebo druhému musela dát přednost, " dodala. Kromě hraní a zpívání Berenika také ráda sportuje: "Miluju jógu a chodím běhat a posilovat," prozradila.

A jaké jsou její plány do budoucna? "Natočit ještě spoustu desek, nazkoušet spoustu představení, mít krásné role, potkat úžasné lidi, mít skvělého manžela a spokojenou rodinu. Prostě samé neskromné plány! "

Autor: