Čtvrtek 7. července 2022, svátek má Bohuslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Konec Sladkého života: Anita Ekberg žije v chudobě

Lidé

  7:00
Pro herečku švédského původu Anitu Ekbergovou, která se proslavila filmem Sladký život režiséra Federika Felliniho, je v posledních letech život všechno možné, jen ne sladký. Herečka, která v září oslavila 80. narozeniny, žije v chudobě a požádala uměleckou nadaci Fellini o finanční podporu. Oznámila to italská média.

Herečka se proslavila filmem Sladký život režiséra Federika Felliniho.

Ekbergová nemá žádnou rodinu a jejím současným domovem je nemocnice poblíž Říma. Trpí následky zlomeniny stehenní kosti, kterou utrpěla před několika měsíci. Od té doby se pohybuje jen v kolečkovém křesle.

Daňový poradce herečky Massimo Morais uvedl, že byt Ekbergové před nedávnem vyhořel. Nábytek a šperky ukradli zloději. Ekbergová by se po vyléčení zlomeniny sice chtěla vrátit domů, nemá ale prostředky na opravu bytu.

Žádostl Ekbergové o pomoc ale asi nebude vyslyšena, protože nadace založená k poctě slavného filmového tvůrce Federika Felliniho sama zažívá finanční krizi. Způsobily je dluhy, které se v posledních letech nasbíraly. Sama nadace je odkázána na podporu místních institucí.

Film Sladký život režiséra Federika Felliniho.

Anita Ekbergová se proslavila filmem Sladký život (La Dolce Vita) z roku 1960 o životě římské smetánky a stala se tehdejším sexy symbolem. Její smyslné dovádění s partnerem Marcelem Mastroiannim v římské fontáně di Trevi se stalo patrně nejslavnější filmovou scénou světa.

"Nebyl to žádný velký film, žil jen z této mimořádné scény," prohlásila Ekbergová později. "Byla jsem tam jen já a Marcello. Ve skutečnosti víc já než on. Byla jsem velmi krásná, to vím," dodala pro deník Corriere della Sera.

Autoři: ,

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 1. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 1. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat