Středa 8. února 2023, svátek má Milada
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Linda Evangelista chce měsíční výživné 800 tisíc

Lidé

  16:30
NEW YORK - Výživné na dítě ve výši 46.000 dolarů (792.000 korun) měsíčně žádá supermodelka Linda Evangelista od otce svého syna, francouzského miliardáře a manžela herečky Salmy Hayekové Françoise-Henriho Pinaulta.

Modelka Linda Evangelista foto: ČTK

Jak napsal list New York Post, jde pravděpodobně o nejvyšší žádost o výživné, jaká se kdy před manhattanským soudem řešila.

Šestačtyřicetiletá Evangelista má s Pinaultem, šéfem francouzského maloobchodního gigantu a prodejce luxusního zboží PPR, čtyřletého syna Augustina Jamese. Pinault je ženatý se Salmou Hayekovou, s níž má tříletou dceru Valentinu. A zatímco Valentinu zahrnuje Pinault luxusem - utrácí dokonce 50.000 dolarů měsíčně za dvanáctimilionovou losangeleskou rezidenci, kterou pro dívku vlastní svěřenecký fond - zatím nevydal ani zlomek svého majetku na malého Augieho, postěžoval si právní zástupce modelky William Beslow.

Ozbrojení řidiči
Většina z měsíční sumy, kterou Evangelista požaduje, má jít na chůvy starající se o dítě čtyřiadvacet hodin denně a na ozbrojené řidiče, což jsou jednoduše nezbytnosti pro jakéhokoli syna osamělé matky, kterého má se zámořským miliardářem, argumentoval obhájce. Ovšem Pinault, jehož rodinný majetek se odhaduje na 11,5 miliardy dolarů, bojuje proti alimentům zuby nehty, dodal list.

Při zdlouhavém úterním dokazování Pinaultův právní zástupce mimo jiné Evangelistu zpovídal, nač potřebuje tým řidičů rekrutovaných z řad bývalých policejních vyšetřovatelů, anebo chůvu pro syna, s nímž "nechce být sama".

Křišťálová lupa 2011

Soudce se pak modelky ptal, kolik hodin týdně vlastně pracuje. "Ve dnech, kdy nepracuju, pracuju na svém vzhledu," odpověděla mu Evangelista. "Musím do posilovny. Mám schůzky v salonech krásy. Musím se snažit, abych dostala další práci a udržela si svůj vzhled," dodala. "Stejně jako sportovci." Rozhodnout o modelčině žádosti by soud měl příští měsíc.

Autoři: ,

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat