Středa 29. května 2024, svátek má Maxmilián, Maxim
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Malkovich hrál v Praze vraha, někdo ho okradl

Lidé

  12:25aktualizováno  13:34
PRAHA - Americký herec, režisér a producent John Malkovich byl ve čtvrtek v Praze okraden.

John Malkovich foto: ČTK

Přišel o doklady a všechny osobní věcí, informovala polská agentura PAP. Malkovich ve čtvrtek v české metropoli vystoupil na festivalu Pražské jaro v hudebním moritátu Pekelná komedie. Podle agentury musel kvůli krádeži odložit dnešní odlet do Polska.

"Mohu potvrdit, že 2. června ve večerních hodinách došlo k vloupání do hotelového pokoje na Maltézském náměstí. Pachatel odcizil osobní věci jednomu z ubytovaných v hodnotě několika tisíc korun," řekla mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Podle ní policie po pachateli intenzivně pátrá.

Mluvčí festivalu Pražské jaro Alena Svobodová potvrdila, že Johnu Malkovichovi se stala "nepříjemná událost". Podrobnější informace by podle ní by měl podat hotel Mandarin Oriental v Praze 1.

"Můžeme potvrdit pouze to, že v současné době probíhá policejní vyšetřování, které se týká ztráty osobních předmětů jednoho z našich hostů.

John Malkovich na zkoušky hry Pekelná komedie.

Veškeré informace jsme předali policii a vzhledem k soukromí našich hostů a tomu, že vyšetřování stále pokračuje, nemohu sdělit více informací," řekla PR ředitelka hotelu Kateřina Pavlitová.

Polská agentura informovala o krádeži s odvoláním na Jolantu Kolanovou, mluvčí lodžského kina Charlie, kde herec převezme cenu pro výjimečné osobnosti světa filmu. Do Polska měl dorazit dopoledne, odlet podle ní odložil na odpoledne. "Dnes si musel nechat (v Česku) udělat nové doklady," uvedla Kolanová.

JOHN MALKOVICH V PRAZE

Sedmapadesátiletý Malkovich navštívil Prahu v rámci světového turné s představením Pekelná komedie. Jde o dílo kombinující moderní příběh o masovém vrahovi s vážnou hudbou.

Autoři: ,

Rozdáváme mléčnou výživu ZDARMA
Rozdáváme mléčnou výživu ZDARMA

Už jste slyšeli o nové pokračovací mléčné výživě BEBA SUPREMEpro 2 určené dětem od ukončeného 6. měsíce? Nyní můžete tuto nejdokonalejší recepturu...