Pondělí 4. července 2022, svátek má Prokop
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Malkovich hrál v Praze vraha, někdo ho okradl

Lidé

  12:25aktualizováno  13:34
PRAHA - Americký herec, režisér a producent John Malkovich byl ve čtvrtek v Praze okraden.

John Malkovich foto: ČTK

Přišel o doklady a všechny osobní věcí, informovala polská agentura PAP. Malkovich ve čtvrtek v české metropoli vystoupil na festivalu Pražské jaro v hudebním moritátu Pekelná komedie. Podle agentury musel kvůli krádeži odložit dnešní odlet do Polska.

"Mohu potvrdit, že 2. června ve večerních hodinách došlo k vloupání do hotelového pokoje na Maltézském náměstí. Pachatel odcizil osobní věci jednomu z ubytovaných v hodnotě několika tisíc korun," řekla mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Podle ní policie po pachateli intenzivně pátrá.

Mluvčí festivalu Pražské jaro Alena Svobodová potvrdila, že Johnu Malkovichovi se stala "nepříjemná událost". Podrobnější informace by podle ní by měl podat hotel Mandarin Oriental v Praze 1.

"Můžeme potvrdit pouze to, že v současné době probíhá policejní vyšetřování, které se týká ztráty osobních předmětů jednoho z našich hostů.

John Malkovich na zkoušky hry Pekelná komedie.

Veškeré informace jsme předali policii a vzhledem k soukromí našich hostů a tomu, že vyšetřování stále pokračuje, nemohu sdělit více informací," řekla PR ředitelka hotelu Kateřina Pavlitová.

Polská agentura informovala o krádeži s odvoláním na Jolantu Kolanovou, mluvčí lodžského kina Charlie, kde herec převezme cenu pro výjimečné osobnosti světa filmu. Do Polska měl dorazit dopoledne, odlet podle ní odložil na odpoledne. "Dnes si musel nechat (v Česku) udělat nové doklady," uvedla Kolanová.

JOHN MALKOVICH V PRAZE

Sedmapadesátiletý Malkovich navštívil Prahu v rámci světového turné s představením Pekelná komedie. Jde o dílo kombinující moderní příběh o masovém vrahovi s vážnou hudbou.

Autoři: ,

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Kouzelná oslava Mezinárodního dne jógy na Karlově mostě
Kouzelná oslava Mezinárodního dne jógy na Karlově mostě

Pražští jogíni se 21. června poprvé připojili k ostatním jogínům, aby s nimi oslavili Mezinárodní den jógy. Oslavy se zúčastnilo 400 jogínů a sešli...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat