Pátek 31. března 2023, svátek má Kvido
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na výduť mozku zemřel známý inženýr z Bořičů mýtů. Grantu Imaharovi bylo 49 let

Lidé

  10:47
LOS ANGELES - Elektroinženýr a moderátor Grant Imahara pomáhal Bořiče mýtů uvádět od třetí série. Zviditelnil se i rolí v populárním webovém seriálu Star Trek Continues.

Grant Imahara. foto: DISCOVERY/SCIENCE CHANNEL

„Zlomilo nám srdce, když jsme se dozvěděli tuto novinu. Grant Imahara byl důležitou součástí naší televizní rodiny. Byl to opravdu skvělý muž. Naše myšlenky a modlitby míří k jeho rodině,“ oznámila smrt televize Discovery.

Magazín The Hollywood Reporter přišel s informací o tom, že se inženýrovi stala osudnou výduť na mozku. 

Grant Imahara.
Grant Imahara.

Grant Imahara pomáhal uvádět více než 200 dílů Bořičů mýtů. Nastoupil na začátku třetí série v roce 2005 a odešel v roce 2014.  Spolu s Kari Byronovou a Torym Bellecim byl součástí stavitelského týmu. Na starost měl pochopitelně hlavně robotiku a elektroniku. 

Seriál Bořiči mýtů se vysílal mezi roky 2003 až 2018. Tým Jamieho Hynemana a Adama Savage v téměř 300 dílech prověřili tisícovky mýtů, legend a tvrzení. Adam Savage na svého kolegu zavzpomínal na Twitteru. „Jsem úplně bezradný. S Grantem Imaharou jsem byl během dvaadvaceti let součástí dvou velkých rodin. Byl to opravdu výborný inženýr, umělec a herec. Byl ale také štědrým, zábavným a skvělým parťákem. Pracovat s Grantem byla úžasná zábava. Bude mi chybět.“ 

Imahara po odchodu z Bořičů mýtů pro zábavního giganta Netflix vytvářel seriál White Rabbit Project. Ten se také zaměřoval na vědecké ověřování různých domněnek, ale tentokrát šlo o věci jako útěky z vězení nebo technologie superschopností. Seriál se dočkal jen jedné série. Imahara si zahrál i ve webovém seriálu Star Trek Continues.

Než se Imahara přidal k Bořičům mýtů, pracoval jako specialista na digitální efekty a technologii u filmového studia Lucasfilm. Podílel se například na prequelové trilogii Star Wars (epizody 1, 2 a 3) nebo Matrixu

Jde o druhou tragédii pro Bořiče mýtů. V roce 2019 zahynula při autonehodě závodnice a moderátorka Jessi Combsová, jež týmu pomáhala v sedmé sérii, když byla Kari Byronová na mateřské dovolené. 

Mohlo by vás zajímat