Pátek 19. srpna 2022, svátek má Ludvík
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Táta mě za film chválil. Pro Oscara teď udělám maximum, říká Ondříček

Lidé

  13:29
Detektivka Ve stínu je zřejmě jeho nejlepším počinem, i proto, že se probojovala do klání o Oscara. "Pozitivních ohlasů máme hodně a máme z nich euforickou radost. Pro sošku uděláme maximum," prozradil v on-line rozhovoru režisér David Ondříček.

Režisér David Ondříček. foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Celé natáčení bylo podle Ondříčka nesmírně složité a především psychicky vyčerpávající, ale výsledek stál za to. Film kromě kritiků ocenil i jeho otec kameraman Miroslav Ondříček: "Upřímně řečeno, mě nikdy za nic tolik nepochválil," prozradil v rozhovoru režisér.

ČTĚTE CELÝ ON-LINE ROZHOVOR:

Nyní se film ve Stínu utká o Oscara, ale čeká jej ještě dlouhá cesta: "Především musíme film dostat k členům Americké Filmové Akademie. Máme výbornou tiskovou mluvčí v USA a amerického distributora Ehuda Bleiberga. Zároveň tam s producentem Kryštofem Muchou pojedeme a budem osobně zvát lidi na projekce," vysvětlil Ondříček.

Marihuana na place

Režisér také prozradil spoustu pikantností z natáčení, k dobru přidal historku, jak herec Sebastian Koch kouřil marihuanu v policejním autě: "Sebastian Koch je bývalý silný kuřák. Nechtěl ve filmu kouřit cigarety, ale samce od marihuany, kteří neobsahuji THC. Na natáčení v Polsku po jednom záběru, který se nepovedl, vystoupil zlostně z auta a zápalil si samčí marihuanu na uklidnění. Kolem jelo policisté, kteří dohlíželi na natáčení. Nabídl jsem Sebastanovi, že nás mohou odvést do hotelu. Sebastian v rozčilení sedl do policejního auta s cigaretou marihuany. Policista nás dovezl do hotelu bez sebemenší reakce," prozradil Ondříček.

Nejvíce mě potěšilo narození dcery Františky

Film Ve Stínu ale není jediná Ondříčkova radost. V poslední době jej prý nejvíce potěšilo narození dcery Františky, kterou má s herečkou Marthou Issovou, chvíle se synem Rudolfem a také to, že společně s tátou mohl vidět, jak Slavie porazila Spartu. Jen bulvární média ho prý trochu rozčilují.

Martha Issová s dcerou Františkou.

"Františka je krásná, roste a Martha je úžasná maminka. Bydlíme vedle Ringieru a i když jdem třeba jen na oběd, tak nás vyfotí a napíšou tam nějakou blbost. Spíš mě štvou lidi co čtou bulvár. Kdyby to nečetli, tak bulvár neexistuje," prozradil Ondříček.

A jakým mottem se řídí? "Věř v nejlepší, připrav se na nejhorší."

Autor:

Porucha imunity je první známka, že je v našem životě něco špatně, říká lékařka

Premium Lidí s poruchami imunity přibývá. Příčinou je často špatný životní styl, což vede k vážným nemocem, třeba k rakovině....

Bude hůř. Považuji za férové sdělit to divákům předem, přiznal šéf ČT

Premium Inflace, energie, válka na Ukrajině a k tomu nízké koncesionářské poplatky. Současná situace postihla i Českou...

První díl rozhovoru s Shopaholicadel: Práci neseženu, každý den můžu umřít!

Premium Rozhovorům se dlouho úspěšně vyhýbala, nyní ale udělala výjimku a Expresu poskytla exkluzivní sondu do své duše....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!