Neděle 26. května 2024, svátek má Filip
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Rachůnek byl dobrý kluk, vzpomínají Zlínští

Lidé

  12:00aktualizováno  14:10
ZLÍN - Pohnutí, slzy, zapálené svíčky, květiny, ale především slova zmaru i obdivu. Tak prožívali zlínští hokejoví příznivci poslední rozloučení se svým rodákem Karlem Rachůnkem. Dvaatřicetiletý obránce byl jednou z obětí havárie letadla, které se v Jaroslavli s hráči tamního klubu KHL zřítilo před týdnem.

Zlín se loučí s tragicky zesnulým hokejistou Karlem Rachůnkem. foto: ČTK

Lidé se budou moci s hokejistou loučit na náměstí Míru v centru krajského města až do večera. Několik stovek fanoušků čekalo na náměstí již před polednem, kdy smuteční shromáždění začalo. "Je to strašné, co se mu stalo. Měli jsme ho moc rádi a moc jsme mu fandili. Jsou věci, které jsou nevysvětlitelné. Peníze nic nevyřeší. Naši hokejisté jezdí hrát do Ruska, aby zajistili rodinu, a potom to skončí takhle," povzdechla si Lenka Březinová z Otrokovic, která před 21 lety ve Zlíně zažila i pohřeb Luďka Čajky. "Jsou to pro Zlín šílené věci," dodala.

ČTĚTE TAKÉ:

Vzdát hold českému reprezentantovi ale nepřišli pouze lidé ze Zlína a okolí. "Jsme ve Zlíně náhodou, tak jsme toho využili a přišli se rozloučit s velkým mistrem ledního hokeje. Tahle zpráva mě zasáhla docela dost, patřím mezi hokejové fandy, byla to hodně velká rána. Nezapomenu třeba, jak Karel Rachůnek poslal Arťuchina na to plexisklo. Nádherně ho tam vyprásknul," vzpomínal Jakub Pešina z Prahy s dojetím na moment z letošního mistrovství světa.

Fandové oceňovali vedle hokejového umění i Rachůnkovu povahu. "Karel byl dobrý hokejista, ale i kluk. Kolikrát ti pražští frajeři říkali, že nepůjdou hrát nebo něco takového, na rozdíl od těchto našich poctivců. Bylo vidět, že do toho dával srdce. My, co jsme dělali nějaký sport, tohle dovedeme ohodnotit," řekl Ivan Mezík ze Zlína.

Petra Kušková už Rachůnkovy zápasy ve zlínském dresu nezažila. "Když hrál ve Zlíně, byla jsem ještě hodně mladá. Pamatuji si ho z národního týmu. Byla to pocta, když hráč ze Zlína dokázal pomoci a vybojovat pro nás zlato," řekla.

Na náměstí přišla uctít památku hokejisty a také ukázat kamarádce z Norska, jak zdejší lidé oceňují své osobnosti. "Ve Zlíně si hokejistů velmi vážíme, je to velmi tragické, když zemře takhle mladý člověk," dodala mladá dívka.

 
Kromě Rachůnka zahynuli při pádu letadla i další čeští hokejisté – Jan Marek a Josef Vašíček. Už v neděli se sešlo několik tisíc lidí na pražském Staroměstském náměstí, kde uctili památku českých sportovců.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!