Neděle 23. ledna 2022, svátek má Zdeněk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ředitel ČT Janeček si užívá majetek za miliony

Magazín

  10:45
PRAHA - Ředitel České televize Jiří Janeček si během posledních tří let užíval. Koupil si byt v Praze za více než 6 milionů, lukrativní pozemky na Táborsku, jezdí v BMW za 2,5 milionu a prohání se na luxusní tříkolce značky Honda za milion korun. Informaci o Janečkově majetku přinesl deník Blesk, který zároveň položil otázku: Kde na to Janeček bere?

Šéf České televize Jiří Janeček. foto: ČTK

Janečkovo luxusní vozidlo je podle deníku Blesk v základní verzi o 800 tisíc levnější, ředitel televize ale nešetřil a za BMW dal 2,5 milionu korun.

ČTĚTE TAKÉ:

Nešetřil ale ani při výběru hodinek. Blesk vyfotil na ruce Jiřího Janečka čtvery hodinky, ani jedny nestály méně než 100 tisíc. Luxusní hodinky značky Panerai Luminor Marina Automatic se prodávají od 120 tisíc korun, Breitling Bentley dokonce za 173 tisíc.

Užívá si Jiří Janeček za naše peníze?

Janeček si navíc koupil byt na Zahradním Městě, má na něm zástavní právo za 6,4 milionu korun. Na Táborsku si zase pořídil louku o rozloze přes 11 tisíc metrů čtverečních za více než čtvrt milionu korun. Louka leží kousek od lyžařské sjezdovky Horní Kouty - Radvánov a podle místních na ní chce Janeček stavět.

ČTĚTE TAKÉ:

Šéf České televize si měsíčně vydělává 231 tisíc korun, ročně si ale přijde ještě k mnohasettisícovým odměnám. Za takzvané vyrovnané hospodaření si letos vydělal 705 tisíc. České televizi posílá každý měsíc 3,5 milionu lidí za poplatky skoro půl miliardy korun.

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat