Čtvrtek 20. ledna 2022, svátek má Ilona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diktátor Sacha Cohen rozsypal Kimův popel po červeném koberci

Magazín

  11:00
LOS ANGELES - Žádného Oscara nezískal, přesto se o něm mluví víc než o oceněných. Komik Sacha Baron Cohen dorazil na předávání cen převlečený za diktátora, na červeném koberci vyhlásil smrt Západu a zaskočil moderátora, když na něj vysypal popel severokorejského vůdce Kim Čong-ila.

Komik Sacha Baron Cohen dorazil na předávání cen převlečený za diktátora. foto: ČTK

Lepší reklamu ke svému novému snímku Diktátor si populární herec nemohl přát. Když oznámil, že na letošní ceremoniál přijde oblečen jako diktátor Aladin, pořadatel oscarového večera filmová akademie se proti tomu ohradila. Média tak spíše než o nominovaných spekulovala, zda se Cohen na slavnostním večeru objeví. Herec rozruch šikovně podpořil, když na internetu zveřejnil video, v němž na hlavy akademiků dští hněv a síru.

ČTĚTE TAKÉ:

Akademie nakonec ustoupila a slavný komik známý rolemi kazašského novináře Borata, přitroublého rapera Aliho G nebo homosexuálního módního žurnalisty Bruna opravdu dorazil v pompézní uniformě doprovázen vnadnou ochrankou. 

"Smrt Západu," prohlásil se zlatou urnou plnou popela mrtvého severokorejského diktátora Kim Čong-ila v ruce. "Mám na sobě oblečení od Johna Galliana, ponožky jsou ale ze supermarketu. Saddám Husajn říkával, že ponožky jsou ponožky, za ty člověk nemusí utrácet," svěřil se moderátorovi Ryanu Seacrestovi.

Zmíněný popel chtěl Cohen rozprášit na poprsí Halley Berryové, jenže ho "omylem" vysypal na moderátora, kterého zjevně zaskočil. Nakonec "diktátora" vytlačila ochranka.

Haló kolem výstupu na předávání letošních Oscarů není prvním mistrovským marketingovým kouskem Cohena. Coby Borat se například v roce 2006 nechal přitáhnout na filmový festival v Torontu "venkovankami" na povozu, na němž se vezl i jeho kůň. A o tři roky později se nechal spustit coby Bruno v kostýmu andělíčka během předávání cen MTV a hlavou dolů dopadl do rozkroku rappera Eminema. Filmová parodie Diktátor se má objevit v kinech v letošním roce.

FOTOGALERIE:

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat