Sobota 23. října 2021, svátek má Teodor, Theodor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Líní migranti dostávají moc peněz, psali Italové. Na lavičce ale odpočívali hvězdní Jackson a Johnson

Magazín

  13:47
MASSA - Dva černošští muži vyrazili v italské Forte dei Marmi na nákupy. Během nich si odpočinuli na lavičce s nákupními taškami Louis Vuitton u nohou. Hollywoodská hvězda Samuel L. Jackson a jeden z nejlepších basketbalistů historie Magic Johnson byli v Itálii nešťastně přirovnáni k uprchlíkům na dávkách.

Samuel L. Jackson (vlevo) a bývalý hvězdný hráč NBA Magic Johnson. foto: Twitter/Earvin Magic Johnson

Samuel L. Jackson, známý z filmů jako Django Unchained a Pulp Fiction, si vyrazil s kamarádem Magicem Johnsonem, bývalou hvězdou americké NBA, na dovolenou do přímořského letoviska Forte dei Marmi v italském Toskánsku.

Mimo letních radovánek zamířili také do města. Během nákupů v luxusních buticích si odpočinuli na lavičce na náměstí, s taškami Louis Vuitton u nohou. Skupina kolemjdoucích fanoušků je poznala a pořídili si jejich fotografie. Píše server telegraph.co.uk.

Novinář Luca Bottura pak na Facebooku fotografii zveřejnil s nadsazeným žertovným popiskem: „Veřejné finanční prostředky v Forte dei Marmi ... nakupují Pradu s denním příspěvkem 35 eur. Sdílejte to, pokud jste rozhořčeni,“ odkazuje novinář na uprchlíky přicházející do Itálie.

Jenže ironii někteří nepochopili. Na příspěvek zareagovala modelka a zpěvačka Nina Moricová: „Je vidět, že migranti, kteří sedávají na lavičkách v místech jako je Forte dei Marmi, od nás dostávají opravdu přespříliš.“ Moricová, podporující antiimigrační pravicové hnutí Casa Pound trvá na tom, že její příspěvek byl také vtip a sociální experiment, který poukázal na to, jaká je v Itálii atmosféra.

„Uprchlíci, běžte domů“

Řada lidí ovšem zareagovala nenávistnými komentáři vůči uprchlíkům, aniž by si všimli, že oba muži nejsou migranty, ale světoznámými hvězdami. V domnění, že jde o uprchlíky mluvili o „líných migrantech“ či psali komentáře jako „Neříkej mi, že tito lidé uprchli z války, tomu nelze věřit,“ nebo „Imigranti běžte domů.“ Jiní lidé přesto krotili bouřlivé reakce a upozorňovali, že jde v celé věci pouze o žert.

„Chci objasnit, že šlo o ironický vtip,“ řekla pro noviny Corriere della Sera, Moricová. „Pohybovala jsem se deset let mezi New Yorkem a Los Angeles a tyto dva (Johnsona a Jacksona) jsem okamžitě poznala. Jsem občanka, která miluje Itálii, ale ne způsob, jakým ji politici řídí,“ dodala.

Její smysl pro humor očividně neocenil poslanec Emanuel Fiano. Vyjádřil se, že mu na celém incidentu nepřijde nic vtipného a Moricovou označil jako „exponát neofašistické krajní pravice“ a viní ji z tupého šíření nesmyslné ideologie.

V Itálii vzrůstá rozhořčení nad množstvím migrantů, kteří jsou zachraňováni ze Středomoří. V loňském roce bylo do Itálie dovezeno 181 000 lidí. Tento rok zatím 98 000.

Jeden z nejslavnějších herců Hollywoodu, Samuel L. Jackson, se objevil ve více než 100 filmech. Earvin „Magic“ Johnson je považován za jednoho z největších světových basketbalistů. Třináctiletou kariéru v NBA strávil v Los Angeles Lakers. Byl členem amerického basketbalového týmu, známého jako The Dream Team, který získal zlatou medaili na olympijských hrách v roce 1992.

Podolski na skútru jako uprchlík

Podobně zaměnil za uprchlíka server Breitbart News i Lukase Podolského, bývalého fotbalového reprezentanta německého národního týmu. Útočník se objevil na titulní fotografii článku, kde jede na skútru. Článek ovšem diskutuje pašování uprchlíku na vodních skútrech. Zpravodajský server se omluvil, přesto Podolského právní zástupci zvažují žalobu. Samotný Podolski ujišťuje, že s pašováním uprchlíků nemá nic společného.

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat