Pátek 31. března 2023, svátek má Kvido
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zemřel zpěvák a kytarista Bob Frídl, podlehl rakovině

Lidé

  10:14
BRNO - V brněnském hospici dnes ráno zemřel zpěvák Bob Frídl. V 65 letech podlehl rakovině v pokročilém stadiu. V hospici strávil čtyři dny před smrtí, jinak se o něj do poslední chvíle starala jeho manželka.

Zpěvák a kytarista Bob Frídl foto: ČTK

Informace potvrdil šéf brněnského Divadla šansonu Josef Vondrák.

Termín smutečního obřadu zatím nebyl stanoven. Frídlovi příznivci zřejmě uspořádají také poslední rozloučení v klubu Šelepova, kde zpěvák kdysi začínal. "Mohli by se tam s ním rozloučit jeho přátelé a známí, muzikanti, básníci i všichni ostatní," uvedl Vondrák.

Frídlův vzor byl Bob Dylan

Frídlova hudební kariéra začala v roce 1967, mezi jeho vzory patřil Bob Dylan, od kterého si půjčil umělecké jméno, stejně jako styl vystupování s kytarou a foukací harmonikou. Inspiroval se také tvorbou Donovana, Leonarda Cohena a později Bulata Okudžavy, jehož písně překládal do češtiny.

Frídlova kariéra

Na vrcholu kariéry byl Frídl v 70. letech. Spolupracoval s řadou brněnských umělců, vystupoval sólově v Československu i v zahraničí a vydal například desky Jen vítr to ví, Abeceda a Všem svým láskám.

V polovině 80. let odešel Frídl do Řecka. Podnikal tam v cestovním ruchu.

Po pádu komunismu se do Česka vracel a dále příležitostně koncertoval, objevoval se také v dresu fotbalové Bolkovy jedenáctky. Po roce 2000 mu vyšly nahrávky Divadlo života, Zastav se človíčku, Sto patnáct havranů, Roky se už toulám.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat