Sobota 19. června 2021svátek má Leoš 15 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Lidé

Zemřela první manželka Johna Lennona. Se zpěvákem žila téměř 10 let

John Lennon. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy John Lennon. |

LONDÝN Ve svém domě ve Španělsku ve středu zemřela Cynthia Lennonová, první manželka bývalého člena legendárních Beatles Johna Lennona. Bylo jí 75 let a podlehla rakovině. Informace byla zveřejněna na internetové stránce jejího syna Juliana Lennona, uvedly světové agentury.

„Cynthia Lennonová zesnula ve středu ve svém domě na Mallorce ve Španělsku po krátkém, ale statečném boji s rakovinou,“ uvedla ve svém prohlášení rodina. „Její syn Julian Lennon byl po celou dobu u jejího lůžka. Rodina je velmi vděčná za veškeré modlitby,“ stálo rovněž v prohlášení.

Julian Lennon zveřejnil na serveru YouTube videovzpomínku na svou matku doprovázenou písní, kterou napsal na její počest. Jsou v ní mimo jiné záběry, na kterých je vidět Cynthia, John Lennon a malý Julian ještě jako dítě. „Odevzdala si mi celý život, odevzdala si celý život pro lásku,“ začíná píseň. „Láska, kterou jsi tady zanechala, bude pokračovat,“ zpívá jednapadesátiletý Julian. Cynthia se s Johnem Lennonem seznámila na umělecké škole v Liverpoolu v roce 1958, ještě dávno předtím, než se skupina proslavila. Brzy se vzali a narodil se jim Julian. Rozvedli se v roce 1968, když se Lennon začal scházet se svou pozdější druhou ženou Yoko Ono.

Ještě několikrát se provdala

John Lennon byl v prosinci 1980 zastřelen svým fanatickým obdivovatelem Markem Chapmanem. Lennonovi bylo tehdy 40 let.

Cynthia se ještě několikrát provdala. Právě v době rozvodu s Johnem Lennonem napsal jeho spoluhráč z Beatles Paul McCartney pro malého Juliana, který se s tím těžko vyrovnával, slavnou píseň Hey Jude (její původní název měl prý být Hey Jules).

Spisovatel Hunter Davies, který v roce 1968 napsal jedinou autorizovanou biografii skupiny Beatles, Cynthii popsal jako „báječnou ženu“, se kterou její slavný manžel nezacházel příliš dobře. Byla prý zcela odlišná než John Lennon, byla „tichá, rezervovaná a klidná“. Jejich přátelé si prý nikdy nemysleli, že by tento vztah mohl vydržet právě proto, že byli tak rozdílní.

Cynthia Lennonová ve svém životopise popsala Johna jako žárlivého a nespolehlivého muže. Jednou ji prý uhodil, když tančila se Stu Sutcliffem, který byl tehdy asi dva roky členem Beatles. V roce 2005 v jednom z televizních rozhovorů ale rovněž vyzdvihla jeho charisma. „Tomu se nedalo odolat, neustále jste sledovali, co má za lubem. Byl to absolutní rebel. Každý jím byl ohromen,“ uvedla o Lennonovi jeho první žena.

,

Lékařské špičky v kauze obřích pojistných podvodů. Hrozí jim až 10 let

Pojistky před soudem. Případem rozsáhlých pojistných podvodů se škodou zhruba... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Uznávaní doktoři „léčili“ neexistující zranění. V kauze tří stovek pojistných podvodů za 50 milionů korun je obžalováno...

Revmatoidní artritida může zkrátit život až o 15 let, varuje imunoložka

MUDr. Zuzana Humlová Ph.D. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Morové rány, pandemie tuberkulózy či cholery jako příčiny smrti medicína už takřka pohřbila. Nebezpečí ale číhá i u...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...

Advantage Consulting, s.r.o.
PRACOVNÍK DO VÝROBY (21 - 25 000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 21 000 - 25 000 Kč