1. října 2012 17:11 Lidovky.cz > Relax > Móda

OBRAZEM: Rockeři z Please The Trees fotili se sexy seniorkami

Dámy ze souboru Elpida fotily s kapelou Please The Trees. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dámy ze souboru Elpida fotily s kapelou Please The Trees. | foto: Bet Orten, Fashionbook.cz

Kapela Please The Trees nafotila společně se zpěvačkami ze sboru Elpida módní foto story s názvem Grand Chic! Fashion editorial je součástí kampaně Elpida Mluvme o stáří a vznikl u příležitosti dnešního Mezinárodního dne seniorů.

Kolekci módních vytvořila fotografka Bet Orten pro módní web Fashionbook.cz. Před její objektiv se postavily dámy, jejichž věk se pohyboval mezi 58 a 75 lety.

Výběr modelek nebyl nikterak náhodný. Soubor Elpida totiž bojuje za pozitivní vnímání seniorů a již před dvěma lety přišel s kampaní Mluvme o stáří: Nech mou babičku na pokoji!, na které se podílela i kapela Please The Trees. A jejich spolupráce nadále trvá. V létě například společně vystupovali na největších českých hudebních festivalech.

PROHLÉDNĚTE SI VŠECHNY FOTOGRAFIE:

Členka sboru Elpida Vlasta Beranová se zpěvákem kapely Please The Trees.

Členka sboru Elpida Vlasta Beranová se zpěvákem kapely Please The Trees Vaškem Havelkou.

"Již jsem s Elpidou spolupracovala a fotila dámy s Please The Trees kvůli jejich turné. V nápadu vytvořit s nimi i módní editorial jsem viděla možnost, jak ukázat, že i babička může být femme fatale, a že je v nich síla, která má nad mládím neobyčejnou převahu," říká fotografka, která soubor symbolicky věnovala své babičce, jež zemřela krátce před jeho realizací.

Elpida o.p.s.

Dlouhodobě usiluje o změnu vnímání seniorů většinovou společností. Je realizátorem dlouhodobé mezigenerační kampaně Mluvme o stáří: Nech mou babičku na pokoji!, v rámci které doprovází pěvecký sbor seniorek indie-rockovou kapelu Please The Trees. Na podzim chystají vydání společného EP.

Focení probíhalo v malebné krajině Zadní Třebáně. Členky sboru Elpida si maximálně užívaly péči vizážistky Terezy Matějičné a stylistky Kateřiny Papežové. "Mám 40 let praxe s vystupováním před plnou třídou – učila jsem na druhém stupni základní školy, takže nakonec jsem ani zvláštní trému neměla, bylo to jako pohádka," popisuje svůj první zážitek z modelingu členka sboru Elpida Vlasta Beranová.

Stylistky ji oblékly do dlouhých růžových vintage šatů a červeného náhrdelníku. Na fotografiích pak pózovala se zpěvákem skupiny Vaškem Havelkou: "Vychovala jsem sama dvě děti a neměla jsem vždy lehký život a na tento krásný den, kdy o mě pečovali příjemní mladí lidé, nikdy nezapomenu a už mě ani nic takového asi nepotká," dodala.

Skupina Please The Trees, které 10. října vychází nové album "A Forest Affair", vydá navíc se sborem Elpida i společné čtyřskladbové EP.

, gluGabriela Kolinová (Lukáčová)

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz