Úterý 31. ledna 2023, svátek má Marika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Praha zažila o víkendu módní show. Designéři se představili v ulicích

Móda

  12:23
Sto modelů třinácti mladých módních návrhářů mohli o víkendu zhlédnout Pražané a návštěvníci metropole v rámci druhého ročníku festivalu mladé módy a hudby Arcolor. Deset vybraných modelů bylo možné spatřit přímo v pražských ulicích na pomyslném nejdelším molu na světě mezi Výstavištěm a Staroměstským náměstím.

Mladí oděvní návrháři představili své modely v pražských ulicích. foto: ČTK

Dívky s deštníky si v centru metropole fotili a natáčeli turisté, ostatní zvědavě přihlíželi. "Naše myšlenka byla dostat módu mezi lidi, kteří by sami od sebe na přehlídku nešli," řekla za organizátory Zuzana Hegedüšová. Módní návrháře pro festival vybrali organizátoři. Šlo zejména o studenty Fakulty umění a designu v Ústí nad Labem.

Dívky, které se nezabývají profesionálním modelingem, předváděly v ulicích Prahy velkoměstskou módu. Oděvy i doplňky se dají obměnit během dne podle příležitosti, řekla autorka kolekce Pavla Gerschonová. Použít deštníky v dnešním sychravém dni byl prý záměr. Organizátoři s nimi počítali nejen pro případ deště či ostrého slunce, ale i proto aby přitáhly pozornost.

Prezentace vedoucí ulicemi Prahy skončila v klubu Retro Music Hall, kde na ni navázaly další módní přehlídky. Zájemci si zde mohli koupit vybrané modely i mnoho dalších doplňků a bižuterie. Představily se rovněž kapely Ironkap a Neplatná identita, 4signs a Geoff Tyson band. Následovat bude párty, která potrvá do ranních hodin. Část výdělku jde na konto sbírky Pomozte dětem!

Festival nezávislé módy Codemode

Nezávislá, originální a nekonfekční móda se představí o víkendu v Praze v rámci festivalu Codemode. Víkendový svátek módy, designu a chic doplňků bude doprovázet doprovodné akce. Zahraje i řada DJs. Návrháři, šper­kaři a obchodníci budou tentokrát na pražských ostrovech. Více informací na http://codemode.cz/

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!