Sobota 30. května 2020svátek má Ferdinand 6 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Móda

Praha zažila o víkendu módní show. Designéři se představili v ulicích

Mladí oděvní návrháři představili své modely v pražských ulicích. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mladí oděvní návrháři představili své modely v pražských ulicích. | foto: ČTK

Sto modelů třinácti mladých módních návrhářů mohli o víkendu zhlédnout Pražané a návštěvníci metropole v rámci druhého ročníku festivalu mladé módy a hudby Arcolor. Deset vybraných modelů bylo možné spatřit přímo v pražských ulicích na pomyslném nejdelším molu na světě mezi Výstavištěm a Staroměstským náměstím.

Dívky s deštníky si v centru metropole fotili a natáčeli turisté, ostatní zvědavě přihlíželi. "Naše myšlenka byla dostat módu mezi lidi, kteří by sami od sebe na přehlídku nešli," řekla za organizátory Zuzana Hegedüšová. Módní návrháře pro festival vybrali organizátoři. Šlo zejména o studenty Fakulty umění a designu v Ústí nad Labem.

Dívky, které se nezabývají profesionálním modelingem, předváděly v ulicích Prahy velkoměstskou módu. Oděvy i doplňky se dají obměnit během dne podle příležitosti, řekla autorka kolekce Pavla Gerschonová. Použít deštníky v dnešním sychravém dni byl prý záměr. Organizátoři s nimi počítali nejen pro případ deště či ostrého slunce, ale i proto aby přitáhly pozornost.

Prezentace vedoucí ulicemi Prahy skončila v klubu Retro Music Hall, kde na ni navázaly další módní přehlídky. Zájemci si zde mohli koupit vybrané modely i mnoho dalších doplňků a bižuterie. Představily se rovněž kapely Ironkap a Neplatná identita, 4signs a Geoff Tyson band. Následovat bude párty, která potrvá do ranních hodin. Část výdělku jde na konto sbírky Pomozte dětem!

Festival nezávislé módy Codemode

Nezávislá, originální a nekonfekční móda se představí o víkendu v Praze v rámci festivalu Codemode. Víkendový svátek módy, designu a chic doplňků bude doprovázet doprovodné akce. Zahraje i řada DJs. Návrháři, šper­kaři a obchodníci budou tentokrát na pražských ostrovech. Více informací na http://codemode.cz/

,
Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....

Trápí vás bradavice? Zbavit se jich můžete i v pohodlí domova
Trápí vás bradavice? Zbavit se jich můžete i v pohodlí domova

Těšíte se na léto, příjemné sluneční paprsky, chvíle strávené s rodinou v přírodě, u vody nebo na výletech? Během těchto radovánek si ale můžete přinést bradavice. Zatočte s nimi snadno a rychle.