Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

Čekstajl

Trump rád oranžovou. Pánský make-up probleskuje v módě léta

Cla uvalená administrativou amerického prezidenta Donalda Trumpa na čínské zboží v hodnotě přes 200 miliard dolarů (4,5 bilionu Kč) jsou podle WTO v rozporu s jejími pravidly. foto: Reuters

Můžete Donalda Trumpa milovat, nebo nenávidět (případně vám může být jedno). Můžete si myslet, že je nejlepším americkým prezidentem, nebo nejhorším. Že je geniální politik, který ví, co jeho národ chce slyšet, nebo nebezpečný maniakální dětina. Ale ať už patříte ke kterékoliv skupině, těžko si budete myslet, že je módní guru.
  5:00aktualizováno  6:43

Obleky nosí trochu moc velké (ale to je americká tradice), kravaty proklatě nízko uvázané (to už ani není americká tradice, ale prostě divné), jeho vlasy jsou tradičním zdrojem vtípků a oranžová barva jeho obličeje a k tomu extrémně vybělené okolí očí se nedají přehlédnout.

Válečné barvy, rokokové pudrování i glam rock

Ovšem poslední položka na seznamu se (tedy nutno říct v umírněnější formě) stává sílícím trendem. Pánský make-up probleskuje v módě léta. Teda ve výsledku tisíciletí. Staří Egypťané se malovali, válečné barvy třeba Skotů jsou v podstatě také make-up, rokokové pudrování se vztahovalo samozřejmě i na pány, pak tu jsou a byly různé (nejen) hudební styly, ať už glam rock, gothic, nebo emo, jejichž příznivci se rozhodně malování po obličeji nevyhýbali. 

Poslední léta se ovšem pomalu a plíživě prosazovalo třeba ujednocování pleti pánů i „v běžném provozu“. A jak si povšimli prodejci kosmetiky v rámci koronavirové epidemie zesílilo.

Zatímco totiž vyjít na ulici s lehce zapudrovanou pletí není pro pány ještě stále dost mužné (a asi nikdy nebude), na videokonferencích není jisté krytí nápadné, a naopak zastře únavu, nedokonalosti a tak dále. Takže novým přítelem je především oční korektor nebo chcete-li rozjasňovač. Ony totiž ty webkamery sice nejsou zrovna HD kvalita, ale především kruhy pod očima zobrazují naprosto přesně.

Pokud (a Čekstajl s vámi plně souhlasí) nemáte chuť nanášet si na obličej make-up, zesvětlovač či třeba samoopalovací krém, abyste na videohovorech vypadali skvěle, je tu pár tipů od návrháře Toma Forda. Velká ikona amerického módního průmyslu doporučuje následující kouzla s úhly a světlem.

Nejprve je třeba správně nastavit kameru. Ta by měla být mírně nad vaší hlavou. Takže podložte před videokonferencí svůj laptop třeba knihami, a pak kameru s mírným sklonem nasměřujte k vašim očím. Zkrátka nadhled je vždy lichotivější než podhled, který vytváří druhou či třetí bradičku i jinak štíhlým lidem.

Osvětlení je druhý trik. Postavte lampu ideálně s teplým světlem mírně za počítač (ale téměř v linii obrazovky) na tu stranu, kde bude osvětlovat „lepší“ půlku vašeho obličeje (každý z nás si myslí, že pravá nebo levá se povedla trochu víc).

Zdolat vícečetnou bradu bílým ubrusem

A závěrečný tah je položit na stůl před sebe (ale mimo záběr kamery) čistě bílý papír nebo ubrus. Ten to světlo ještě lépe rozprostře a hlavně nevytvoří se vám pod krkem stín, který by znovu naznačoval vícečetnou bradu. Vzhledem k tomu, že se blíží podzimní sezona chřipek a dalších respiračních nemocí, které budou vyvolávat paniku kvůli podobnosti s koronavirem, je nejvyšší čas na trénink.

Autor:

Samoživitelka skončila v nemocnici a čtvrt roku nemohla pracovat
Samoživitelka skončila v nemocnici a čtvrt roku nemohla pracovat

Téměř deset miliard korun – tolik jen za loňský rok poslaly pojišťovny lidem za úrazy, závažná onemocnění či úmrtí. Životní pojištění pomohlo za...