Neděle 19. května 2024, svátek má Ivo
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Minipivovary míří na Hrad, Zeman mezi ně nepřijde

Pivo

  5:09
Nejblíž to na festival minipivovarů, který proběhne v pátek a sobotu na Hradě, bude mít prezident. Ten ovšem piva z malých podniků nemá rád a pozvání odmítl. Pro všechny ostatní sládkové z celé republiky připravili k degustaci 139 druhů piv.

Miloš Zeman si myslí, že piva z malých podniků jsou kyselá. foto: ČTK

„Pana prezidenta jsme pozvali, aby věděl, o čem mluví. Častěji se totiž stává, že mluví, o čem neví,“ tvrdí Jan Šuráň, prezident Českomoravského svazu minipivovarů. Naráží na výrok Miloše Zemana - při květnové návštěvě Olomouckého kraje prohlásil, že malé podniky zpravidla vaření nerozumí. „Mám prostě rád dobré pivo a ne nějaké kyselé pivo z minipivovarů, které se pivu ani zdaleka neblíží,“ dodal tehdy Zeman.

IV. Festival minipivovarů na Pražském hradě

Místo: Královská zahrada Pražského hradu (Střelecká cesta pod Královským letohrádkem)

Termín: pátek 12. června (14.00 až 20.00), sobota 13. června (12.00 až 20.00)

Vstupné: 375 Kč (předprodej na www.minipivo.cz)/400 Kč (na místě)

I když v pátek 12. a sobotu 13. června bude mít ideální příležitost si svá slova přímo na Hradě ověřit, mezi stánky sládků z Čech a Moravy nepřijde. „Pan prezident návštěvu tohoto festivalu neplánuje,“ reaguje Jiří Ovčáček, Zemanův mluvčí. „Pan prezident v Jihočeském kraji oznámil, že se Budějovický Budvar stane dvorním dodavatelem piva na Hrad,“ doplňuje další informaci.

Všichni ostatní, kdo se na čtvrtý ročník Festivalu minipivovarů na Hradě chystají, budou moct ochutnat 139 druhů piva ze 70 podniků. „Cílem festivalu je, aby se návštěvníci mohli seznámit s různými druhy piva z celé republiky od Aše až po Dolní Bojanovice, a to vše na jednom místě. Tak jako se kultivují milovníci piva, tak se kultivují i minipivovary. Dnes již opravdu nejde jen o to uvařit nějaké pivo a těžit z neobvyklosti podniku, dnes se každý minipivovar musí rvát o své místo na trhu, přinášet pestrost i kvalitu a perfektní služby,“ pokračuje Šuráň.

V jednotlivých stáncích budou i sládci a majitelé každého pivovaru, kteří jsou připraveni odpovídat na dotazy pijáků. Degustační porce je 0,75 decilitru, skleničku získá každý návštěvník ke vstupence. 

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!