Pondělí 16. května 2022, svátek má Přemysl
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pivní slavnosti se vrátí do Znojma. Po loňské odmlce

Pivo

  5:04
Město vína a nakládaných okurek se připravuje na sobotu 13. června, kdy bude hostit přehlídku pivovarů a několik kapel. Poté, co se pořadatelství Pivních slavností zřekla nadnárodní skupina Heineken, ujala se jich městská příspěvková organizace Znojemská beseda.

Rotunda svaté Kateřiny ve Znojmě foto: Archiv LN

Novinkou je, že narozdíl od minulých ročníků - loni se akce nekonala - proběhnou slavnosti na Horním a Václavském náměstí. „Myslím, že Pivní slavnosti by ve městě neměly chybět. Mají zde tradici a jsou oblíbené. Rádi bychom, aby měly opět v kulturním kalendáři svoje místo,“ popisuje František Koudela, ředitel Znojemské besedy.

I když Heineken pivo Hostan vařil ve Znojmě do roku 2009 a nyní už jej produkuje jen v Brně, značka zůstává hlavním partnerem festivalu. Kromě Hostana návštěvníci ochutnají i sortiment malých podniků - točit se bude například únanovský Dráteník či sedlešovický Zlatý Josef.

Kromě nich se představí i Znojemský městský pivovar, který chystá letos v srpnu zahájit výrobu v provozu, kde dříve Heineken vyráběl Hostan. „K výběru nachystá dva druhy piv, červené a zelené. Návštěvníci budou moct hlasovat a vítězné se bude v budoucnu ve Znojemském městském pivovaru vařit,“ reaguje Koudela. Během Pivních slavností se lidé budou moci podívat do nadzemní části pivovaru. S průvodcem bude možnost nahlédnout také do historických kanceláří a dalších prostor.

Na Horní náměstí pořadatelé umístí hlavní hudební scénu, na Václavské malou. Program na nich se bude střídat, aby si diváci vychutnali všechny koncerty. Ve Znojmě 13. června vystoupí například Aleš Brichta, Horkýže Slíže, Portless či Eddie Stoilow. 

Autoři: ,

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Češi řeší, čím topit. Proč bychom se neměli zbavovat plynového kotle?

Premium Plynu pro domácnosti by mělo být dosti při přerušení dodávek z Ruska. Nedostatkový plyn sice zdražuje, ale rychlý...

I vysokoškolák může být blbý, říká obávaný lovec z Novy Doktor Vševěd

Premium Na úspěchu televizní soutěže Na lovu má Jiří Martínek velký podíl. Diváci žasnou nad jeho znalostmi. On žasne taky –...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!