21. ledna 2011 10:44 Lidovky.cz > Relax > Vztahy

Pozor na vášnivé líbání. Ženě po něm dočasně ochrnula ruka

Polibek - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Polibek - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

WELLINGTON Náruživé líbání s partnerem nemusí být vždy bezpečné. Jedné Novozélanďance dokonce přivodilo dočasné znehybnění ruky. Na příčinu ochrnutí ale lékaři nepřišli hned. Na stopu je přivedly až modřinky zvané cucfleky, které měla žena na krku.

Čtyřiačtyřicetiletá žena byla přivezena do nemocnice Middlemore v Aucklandu loni poté, co jí ochrnula levá ruka. Stalo se jí to při sledování televize, jak sdělila lékařům.

Lékaři diagnostikovali pacientce slabší infarkt, ale nemohli se zprvu dopátrat jeho příčin. Potom objevili malý svislý škrábanec na krku blízko důležité tepny.

"Protože to bylo takové kousnutí z lásky, vznikla tam i modřinka neboli cucflek, který vzniká intenzivním líbáním nebo sáním kůže," řekl lékař Teddy Wu, který ženu léčil.

"Vnitřek tepny se tímto drobným úrazem poškodil a v tepně pod modřinkou se vytvořila sraženina. Když se dostala k srdci, vyvolala slabý infarkt a paralýzu ruky," popsal lékař případ v novozélandském zdravotnickém časopise. Pacientku se podařilo uzdravit díky lékům rozpouštějícím sraženiny.

Lidovky.cz