Pondělí 25. října 2021, svátek má Beáta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Škola zakázala dětem posílat valentýnky, chrání je před emocemi

Magazín

  12:21
PRAHA - Děti v základní škole Ashcombe v hrabství Somerset si nesmějí posílat přání, protože podle ředitele Petra Turnera ještě nejsou emocionálně dost vyspělé na to, aby zvládly případné odmítavé reakce adresátů. Turner rodičům 430 žáků oznámil, že valentýnská přáníčka budou zabavena.

Základní škola v britském Weston-super-Mare sklidila velkou kritiku za zákaz posílání valentýnských přání s odůvodněním, aby uchránila žáky "emočního stresu" z případného odmítnutí. Uvedl to zpravodajský server BBC News.

"Podle mě je to absurdní. Jsou to jen děti. Proč jim kazit legraci?" vyjádřila se jedna matka.

Ředitel však v oficiálním prohlášení tvrdí, že děti by mohlo rozrušit, kdyby byly jejich city odmítnuty, což by mohlo vést k jejich nesoustředěnosti. Podle něj by měly počkat, až budou dostatečně emocionálně a sociálně vyspělé, aby pochopily závazek vyplývající z toho, když s někým chodí.

"Myslím, že je to úplně praštěné," konstatovala další matka sedmiletého žáka. "Je to tradice, já si taky pamatuju, jak jsem ve škole dostávala přáníčka od chlapců. Většina rodičů se tomu směje, ale děti se diví, co se děje, protože byly zvyklé si přáníčka posílat.

Rovněž konzervativní poslankyně Ann Widdecombová tento krok kritizovala: "Je to jen malá kratochvíle jednou za rok a pro děti jejich věku to nic neznamená." Vedení školy však trvá na svém s tím, že "přáníčka projevující lásku by v malých dětech mohla vyvolávat zmatek".

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat