15. ledna 2014 6:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Bart Simpson se musel omluvit. Judas Priest přece nehrají "death metal"

"Judas Priest nehrají death metal". | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy "Judas Priest nehrají death metal". | foto: Lidovky.cz

Na hlavu tvůrců seriálu Simpsonovi se snesla nečekaná kritika. Poté, co v jedné z epizod označili metalovou kapelu Judas Priest za "death metalovou", ozvali se příznivci tohoto žánru s tím, že taková neznalost je neomluvitelná. Na neobvyklou stížnost upozornil prestižní deník The Guardian.

"Nevadí mi, že si děláte legraci na účet metalu, i když taková sranda nemá smysl, pokud rozdíly mezi žánry neznáte, co ale nesnesu, je, že jste 43 let starou rockovou klasiku Judas Priest označili za death metal", napsal například časopis Metal Insider.

Michael Nelson z časopisu Stereogum zase řekl, že "zatímco představa, že by se Judas Priest objevili na jednom pódiu s kapelami jako Opeth či Entombed, je spíše komická, zařazení kapely do death metalu je neomluvitelné."

Tvůrci slavného seriálu, který je různými kulturními odkazy doslova přeplněn, problém vyřešili elegantně a zcela v duchu simpsonovského nadhledu. V úvodní sekvenci další epizody Simpsonových musel Bart za trest na školní tabuli napsat: Judas Priest nepatří do death metalu.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!