Pátek 1. března 2024, svátek má Bedřich
130 let

Lidovky.cz

Boyleová se nervově zhroutila, skončila v nemocnici

Magazín

  11:16
LONDÝN - Pěvecká hvězda Susan Boyleová skončila v nemocnici. Na soukromou kliniku byla převezena po svém víkendovém vystoupení ve finále britské televizní soutěže Britain's Got Talent, kde skončila na druhém místě. Podle britských médií se prý po soutěži nervově zhroutila.

Susan Boyleová. foto: ČTK

Osmačtyřicetiletou nezaměstnanou Skotku provázela před finálovým večerem velká podpora veřejnosti. Video s jejím zpěvem na internetovém serveru YouTube bylo staženo již téměř 200 milionkrát a celý svět ji oslavoval jako superstar. Ona sama však zároveň hrozila, že z klání odstoupí, a podle porotce soutěže Pierse Morgana byla "věčně v slzách."


Podle britského listu The Sun se v neděli po soutěži v londýnském hotelu "nervově zhroutila." Byla k ní přivolána lékařská pomoc, která ji odvezla na soukromou kliniku. Na žádost lékařů záchranku doprovázeli i policisté, což potvrdil policejní mluvčí.

Díky svému talentu a okamžité mediální slávě by mohla Boyleová vydělat jmění. Organizátoři soutěže však projevovali obavy, zda bude schopna vydržet obrovský tlak, pod kterým se ocitla.

Do soutěže volaly téměř čtyři miliony lidí a vítězná skupina tanečníků získala 24,9 procenta hlasů, zatímco Boyleová 20,2 procenta. I když nevyhrála, očekávalo se, že jí porotce Simon Cowell a jeho hudební vydavatelství Syco nabídnou kontrakt na nahrávání desky. Rovněž Hollywood projevil zájem o natočení filmu podle jejího příběhu.

Podle organizátorů soutěže je však nyní Boyleová "vyčerpaná a citově vyprahlá." Na radu svého lékaře si musí pár dní odpočinout v ústraní a nabrat nových sil, píší britská média.

Autoři: ,