28. srpna 2016 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Burkina Faso zakázala soutěž pro ženy s největšími hýžděmi

Dámské pozadí (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dámské pozadí (ilustrační foto). | foto: Shutterstock

OUAGADOUGOU Vláda v Burkině Faso zakázala každoroční soutěž krásy pro ženy s největšími hýžděmi, podobné akce jsou podle ní sexistické. Informovala o tom agentura Reuters. Upoutávky na již třetí ročník soutěže nazvané Miss Bim-Bim, která se měla konat o tomto víkendu, vyvolaly velké pobouření na sociálních sítích.

„Naším úkolem je udělat všechno pro to, abychom zabránili poškození obrazu žen,“ uvedla ministryně Laure Zongová. Jak dodala, právě kritika na sítích ji přiměla konat. V upoutávkách byly znázorněny dvě ženy s přehnaně obrovskými hýžděmi.

Organizátor soutěže Hamado Doambahe nicméně svůj projekt brání. Podle něj se naopak chtěl zaměřit na propagaci pozitivního obrazu afrických žen a rovněž chtěl povzbudit módní návrháře, aby se inspirovali africkými kostýmy.

Soutěže jako je Miss Bim-Bim se konají i v jiných západoafrických zemích. Skupiny podporující práva žen na podobné akce, kdy jsou opěvovány ženy s většími částmi těla, nemají jednoznačný názor. Na jednu stranu vítají, že se nepropagují nepřirozeně hubené ženské tvary tak, jak to diktuje světový módní průmysl, na druhou stranu jim ale vadí, že muži mají hodnotit tvary ženského těla.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!