Úterý 24. května 2022, svátek má Jana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Líhnutí čapích mláďat v Teplé můžete sledovat na webu

Magazín

  7:00
TEPLÁ (Karlovarsko) - Líhnutí čapích mláďat na komíně v Teplé na Karlovarsku mohou návštěvníci městského webu sledovat v přímém přenosu. Podle starostky města se už vylíhlo první z nich.

Čápí hnízdo foto: tepla.cz

Město díky sponzorům totiž pořídilo kameru, která nepřetržitě hnízdo sleduje. Návštěvníci mohou do života čapí rodiny nahlédnout online na webových stránkách www.tepla.cz. V hnízdě už se vylíhlo první z mláďat, prozradila starostka Jana Čížková.

ČTĚTE TAKÉ:

Starostka také vybídla pozorovatele, aby jí zaslali fotografie prvního vylíhnutého mláděte. Dostanou odměnu. "V neděli jsem objevila na počítači fotku z rána s prvním čapím mládětem," dodala.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Lidé také mohou navrhovat jména pro čápata. Jejich pokřtění a okroužkování chtějí Tepelští provést 10. června při místní slavnosti. "Zároveň odměním i nejlepší výtvarné, řemeslné, fotografické, literární dílka, která se týkají námětu čápi," uvádí na městském webu starostka.

V čapím hnízdě jsou ještě tři. Původní odhad, kdy by se mohly ptáci vylíhnout byl mezi 7. a 9. květnem. To se už téměř vyplnilo. Další mláďata by se měla líhnout v následujících dnech.

Čáp bílý:

Čáp - ilustrační foto

Čáp bílý se dožívá až 13 let. Ale ještě v první polovině 20. století byl v Česku téměř vyhuben. V roce 2001 bylo v Česku zaznamenáno 1282 hnízd, z čehož bylo obsazeno celým párem 901 hnízd. Zůstává ale i nadále ohroženým druhem.

Autoři: ,

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Českých písniček pro děti je málo! Pusťte jim tuhle o rybičkách
Českých písniček pro děti je málo! Pusťte jim tuhle o rybičkách

Také jste radši, když si děti oblíbí hezkou českou písničku místo nějaké v angličtině? Pak se vám rozhodně bude líbit tahle rybičková písnička od...