21. července 2014 9:11 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Čínská vláda vyrukovala proti populárním "upířím nápojům"

V Číně je zakázano prodávat „upíří nápoje“ červené barvy (ilustrační). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V Číně je zakázano prodávat „upíří nápoje“ červené barvy (ilustrační). | foto: Martin Légeer

PEKING Aspiranti na upíry asi budou mít v Číně problém sehnat svůj oblíbený nápoj. Čínský úřad pro kontrolu potravin a léčiv tento týden vydal zákaz prodeje ovocných nápojů nazývaných "upíří" či "z Upířích deníků", které jsou obvykle balené v podobě plastových vaků na infuzní léčbu, a často je na nich uvedena i "krevní skupina".

Jak informoval zpravodajský server The Wall Street Journal, hlavní problém představuje špatné značení obsahu produktu, které je zhusta jen anglicky, což má zvyšovat přitažlivost pro převážně mladé konzumenty.

Móda z amerických seriálů

Americké seriály, jako Upíří deníky či True Blood: Pravá krev, jsou na čínském internetu běžné dostupné a vyvolaly fascinaci čínské omladiny vším, co souvisí s upíry a nadpřirozenými bytostmi.

V severozápadní Číně v Liao-ningu vznikla například populární kavárna, kde v sáčcích na krev podávají červené víno a třešňovou limonádu servírky a číšníci v oblečení zdravotních sester a lékařů.

Lidovky.cz, ČTK