24. května 2010 20:03 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Čtyřletý Číňan tančí jako Michael Jackson, stává se mezinárodní senzací

Čtyřletý tanečník se stává mezinárodní senzací. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Čtyřletý tanečník se stává mezinárodní senzací. | foto: Reprofoto

PEKING Duch zemřelého krále popu Michaela Jacksona se zřejmě převtělil do čtyřletého čínského chlapce, který se stává mezinárodní taneční senzací.

Napsala o tom agentura Reuters.

Čtyřletý Wang I-ming, který je známý pod jménem Siao Pao (Malý Poklad), na sebe naposledy upozornil vystoupením v americké televizní show Ellen.

Tančil i na světové výstavě Expo v Šanghaji.

"Když byl malý, prostě jsme mu pustili hudbu a on se začal takhle pohybovat. Nemysleli jsme si, že má tak silný cit pro hudbu," řekla Wangova matka Pien.

Malý tanečník soustavně trénuje asi od dvou let, nedávno zvládl Jacksonův proslulý moonwalk. V současnosti vystupuje na hity jako je Beat It, Billie Jean nebo Dangerous.

Vášeň pro tanec se však zvrhla v posedlost celé rodiny. Ta nyní měsíčně utrácí až 20.000 jüanů (asi 61.000 korun) za profesionálního trenéra a kostýmy šité na míru.

Jacksonova smrt 25. června loňského roku šokovala fanoušky po celém světě a vyvolala vlnu zájmu o jeho dílo.

Král popu je v Číně velmi oblíbený, místní developeři dokonce uvažují o postavení repliky jeho usedlosti Neverland na ostrově nedaleko Šanghaje.

ČTK