Úterý 20. dubna 2021svátek má Marcela 15 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Důvodem k rozvodu může být i klingonština

Pár | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pár | foto: Reprofoto

LONDÝN Nutnost oblékat se a mluvit jako Klingon z kultovního seriálu Star Trek. To je podle britské soudkyně Vanessy Lloydové Plattové nejbizarnější příčina rozvodu, jakou v kariéře slyšela. Ale jak napsal list The New York Times, kuriózních rozvodových argumentů už má ve sbírce mnohem víc.

Žádný rozvod v Británii nemůže být bez zavinění, a tak už se soudkyně dozvěděla například i to, že se muž chce rozvést, protože mu žena opakovaně vaří dušeného tuňáka se zeleninou, což je jídlo, které má rád ze všech nejméně.

PŘEČTĚTE SI:

"Je to šílené," prohlásila Lloydová Plattová. "Takovéhle věci by součástí rozvodového řízení být neměly." Podle současného britského zákona je možné pár rozvést jen v případě jedné z pěti kategorií příčin, mezi nimiž pochopitelně nechybí nevěra či opuštění. Zhruba polovina rozvodů ale spadá do kategorie nazvané "nerozumné chování".

Soudci by chtěli zavést "rozvod bez zavinění"

Soudci míní, že by britská vláda měla zavést zákon o rozvodu "bez zavinění", což by ušetřilo soudům nutnost poslouchat, co všechno si rozvádějící se lidé jsou schopní vyčíst.

Podle Lloydové Plattové si například jeden z mužů stěžoval, že jeho žena "bez příčiny neomluvitelně flirtuje s každým dělníkem nebo obchodníkem, nevhodně se jich dotýká a tvrdí, že si nemůže pomoct".

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Jiný muž naopak "trval na tom, aby jeho domácí mazlíček, tarantule Timmy, spal ve sklenici vedle manželské postele, přestože ho manželka prosila, aby dával Timmyho spát někam jinam".

,

Dvaadvacet znaků, že s tímhle mužem vás místo pohádky čeká jen utrpení

Jedovaté vztahy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Některé ženy jako by se zhlédly v popelce. Věří, že oříšky přinášejí prince. Jenže nakonec jsou z nich spíš veverky –...

Inflace požírá uložené peníze. Kam s nimi, aby jich zmizelo co nejméně?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Naspořili jste 200 000 korun, uložili je na účet, těšili se na úroky a po roce zjistili, že jste zbohatli o celých 340...

Biolog Zrzavý: Covid se postará, abychom umírali i na něco jiného než rakovinu

Evoluční biolog prof. Jan Zrzavý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Podle amerického psychologa a genetika Roberta Plomina mají zděděné geny daleko větší význam při utváření naší...

Příprava na léto: Otestujte opalovací mléko WoodenSpoon, které si oblíbili i Harry s Meghan
Příprava na léto: Otestujte opalovací mléko WoodenSpoon, které si oblíbili i Harry s Meghan

Dopřejte svému dítěti královskou ochranu před slunečními paprsky. 80 maminek otestuje minerální opalovací mléko Baby & Family SPF 30 od...