Pátek 22. září 2023, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Magazín

RECENZE: Someday You'll Return. Dva vývojáři, české prostředí a psychologický horor

Someday You'll Return foto: Lucie Klimešovápro Lidovky.cz

Praha/Brno - Již v březnu jsme vám přinesli rozhovor s dvěma tvůrci tehdy ještě vyvíjené hry Someday You'll Return. Jan Kavan a Lukáš Medek tvořící studio CBE Software hru v úterý publikovali na platformě Steam. „Deset dní jsme pořádně nespali,“ směje se Jan Kavan při rozhovoru. Redakce serveru Lidovky.cz pro vás zjistila, jak se hororová hra vývojářům povedla.
  5:00

Vaším hlavním úkolem ve hře je vžít se do postavy Daniela, otce, který zoufale hledá v lese svou malou dceru. Signál na telefonu, který máte na začátku k dispozici, brzy vypadne. Jediné, co vám tedy zbývá, je potulovat se po lese, který máte jako postava prochozený, ale jako pro hráče je pro vás každá zatáčka, každý kout, tajemstvím.

Someday You'll Return

Pouze dvoučlennému týmu s občasnou externí pomocí se podařilo vytvořit krásné vizuály Českého Švýcarska a moravských lesů. Hráčově orientaci pomáhá české turistické značení, které hře dává „domácí punc“. Hra je dostupná jak v češtině, tak v angličtině, samozřejmě i s odpovídajícími titulky.

Someday You'll Return

Obecnému pocitu klaustrofobie napomáhá úzký zorný úhel i perfektně vytvořená hudba. Na té spolupracovali primárně Jan Kavan s herečkou a zpěvačkou Gabrielou Vermelho (vlastním jménem Gabriela Plíšková, pozn. red.) a hudebníkem z JAMU Františkem Chaloupkou, který hře propůjčil kytarový podkres využívající hlavně známější, ale i méně známé lidové písně.

Pocit nepříjemna a strachu na vás čeká v každém koutě. Hru tvoří dvanáct kapitol spojujících realistické a surrealistické části. Nad hrou strávíte přibližně dvacet hodin.

Someday You'll Return

Podaří se vám najít vaši dceru a zároveň sami sebe?

Someday You'll Return

Hra je k dispozici na platformě Steam za 26,99 euro.

Autor: