6. ledna 2011 19:36 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Indka se protančila do knihy rekordů, trvalo jí to 123 hodin

Indka tančila 123 hodin, aby se dostala do knihy rekordů | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Indka tančila 123 hodin, aby se dostala do knihy rekordů | foto: ČTK

DILLÍ Sedmatřicetiletá Kalamandalam Hemalethaová z Indie se na svůj rekord dlouho připravovala. Tančila klasické indické tance deset hodin denně a běhala 45 kilometrů, aby si vypěstovala fyzičku a výdrž.

Teprve pak se pustila do pokusu vytvořit nový rekord ve vytrvalostním tanci, který by byl zapsán do Guinnessovy knihy rekordů. Dokázala předvádět tradiční indický tanec móhiníjáttam 123 hodin a 15 minut, čímž cíle dosáhla, napsala dnes agentura AP.
"Tančila jsem, abych móhiníjáttamu vydobyla postavení, jaké mu právem náleží," řekla Hemalethaová po dosažení rekordu.

Pokus se konal loni v září v jihoindickém státě Kérala, odkud tanec
pochází. Představitel organizace Guinness World Records dnes dosažení zápisu do knihy rekordů potvrdil. Šťastná rekordmanka uvedla, že příslušné potvrzení od organizace obdržela již před dvěma dny.

Rok 2010 v obrazech

Tradiční indické tance jsou velmi specifické. Využívají symboliku různých pohybů, pantomimu a divadlo. Móhiníjáttam je jeden z osmi kategorizovaných indických národních tanců, který se skládá z mnoha specifických figur a praktikují ho pouze ženy.

ČTK

Jak připravit dítě na očkování, aby nemělo strach z lékaře?
Jak připravit dítě na očkování, aby nemělo strach z lékaře?

Očkování absolvují malé děti v prvních letech života hned několikrát. Zpočátku si to ani neuvědomují, později už mohou mít „vypěstovaný“ strach z toho, že to bude bolet. Nervozita rodičů jim nepřidává. Jak bychom měli své dítě připravit na očkování, aby se nebálo a zvládlo tuto povinnou (a nemilou) událost co nejlépe?

Najdete na Lidovky.cz