14. listopadu 2015 6:48 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Indonesie bojuje proti páchnoucím řidičům taxíků. Pomoci má mobilní aplikace

Mobilní telefon. Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mobilní telefon. Ilustrační foto. | foto: Shutterstock

JAKARTA Život pro obyvatele indonéského hlavního města Jakarty bude o něco snazší - anebo přinejmenším voňavější. Postará se o to nová aplikace pro chytré telefony sloužící k přivolání motocyklového taxíku.

Jak napsala agentura AFP, aplikace nazvaná UberJEK hodlá podrobovat řidiče „pachovým testům“ - a ty, kteří nebudou vonět vábně, do služby nepřijme.

UberJEK už zahájila nábor řidičů taxi-motocyklů a samotnou službu hodlá spustit v příštím roce. Na internetových stránkách společnosti je obrázek cizince čichajícího k podpaží Indonésana s popiskem: „Pardon, pokud máte problém se zápachem, nemůžete být řidičem UberJEK.“ Motocyklové taxíky jsou v Jakartě všudypřítomné a jsou řešením v případě pravidelně se opakující zácpy v dopravě přelidněného města s deseti miliony obyvatel. Firma ovšem neuvádí, jak se mají řidiči vyvarovat tělesného zápachu z potu, když pracují dlouhé hodiny v tropickém horku.

ČTK

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na Lidovky.cz