Pátek 30. září 2022, svátek má Jeroným, Ráchel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Invaze želv přerušila provoz na Kennedyho letišti v New Yorku

Magazín

  7:41
NEW YORK - Letiště Johna F. Kennedyho v New Yorku muselo ve středu na krátko uzavřít jednu rozjezdovou dráhu kvůli invazi několika desítek želv. Ty se vynořily z blízkého zálivu a začaly se rozlézat po letištní ploše.
Želva (ilustrační foto)

Želva (ilustrační foto) foto: Reprofoto

Pozemní personál nakonec svévolné návštěvnice posbíral a vrátil je zpět do vody dále od letiště. Incident si ale vynutil přerušení letového harmonogramu. Některé lety byly zpožděny téměř o hodinu a půl.

"Letiště už to zažilo i dříve. Myslím, že je teď období páření," řekl mluvčí federální letecké správy Jim Peters.

Invaze začala pomalu. Nejprve si tří želviček všimla posádka amerického letu Eagle, když stroj roloval ke startu. Postupně ale řídící věž informovali o želvách na konci startovací dráhy i piloti dalších letounů. Nakonec musela být vyřazena z provozu celá dráha, protože přicházely stále nové zprávy o "obrovském počtu" želv na ranveji.

Sedm desítek neposlušných želv se podařilo posbírat za půl hodiny. Jde o želvu diamantovou, která se běžně vyskytuje v zálivu obklopujícím letiště. Tyto žely bývají 20 centimetrů dlouhé a váží 90 a 130 gramů.

Letadla na Kennedyho letišti se střetávají s želvami párkrát za rok, obvykle koncem června nebo počátkem července. Nikdy kvůli nim ale nebylo poškozeno letadlo.

Autoři: ,

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat