Sobota 18. září 2021, svátek má Kryštof
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pašovali želvy ve svačinových krabicích, Japoncům hrozí vězení

Magazín

  16:30
Na letišti v kalifornském Los Angeles byli zatčeni dva Japonci, kteří do Spojených států pašovali přes 50 živých želv. Oznámila to dnes agentura AP.

Želva - ilustrační foto foto: ČTK

Oba muži byli na mezinárodním letišti zatčeni už v pátek. Byli obviněni z ilegálního dovozu divoce žijících živočichů a z porušení dohod o ohrožených druzích. Pokud budou usvědčeni, hrozí jim až 21 let vězení.

Před soudem by měli stanout na konci ledna. Pět desítek mořských i sladkovodních želv oba Japonci pašovali ve svých zavazadlech. Plazi byli napěchováni ve svačinových krabicích. Agenturní zpráva neuvádí, jaké konkrétní druhy byly do USA pašovány.

Zadržení obou pašeráků bylo součástí tajného vyšetřování, jež začalo už v loňském roce v souvislosti s rozsáhlým pašováním želv do Spojených států.

Autor:
Témata: USA, Los Angeles

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat