20. února 2016 7:49 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Kanadští podnikatelé chtějí vydělávat na ‘kofeinových náramcích’

Káva - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Káva - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

TORONTO Dva kanadští podnikatelé z Toronta tvrdí, že vytvořili první „kofeinové náramky“ na světě, které se zapnou kolem zápěstí a kůží do organismu uvolňují dávky kofeinu. Informoval o tom zpravodajský server The Times.

Adam Paulin, bývalý osobní trenér a podnikatel, a Alex Kryuk, který vystudoval lékařství a pracuje ve farmaceutickém průmyslu, uvádějí, že jejich náramek nazvaný Joule člověku postupně do těla uvolní ekvivalent šálku kávy, a to postupně během čtyř hodin.

Notoričtí pijáci kávy

Nositelé náramku budou zažívat zvýšenou bystrost spojovanou s vypitím kávy, ale bez nervozity a náhlé ochromující únavy, které mohou postihovat silné pijáky kávy, napsali na internetových stránkách, na nichž se snaží získat finanční prostředky na rozjetí svého projektu.

A zdá se, že jejich novátorský nápad táhne - původně chtěli získat 15 000 dolarů (asi 300 000 korun), ale už se jim podařilo sehnat více než 43 000 dolarů. Nápad dodávat do těla kofein přes kůži není nijak nový - kofeinové náplasti už propaguje několik společností jako způsob, jak si užít výhody kávy bez rizika zbarvení zubů.

Náramek kanadských podnikatelů v zásadě připevňuje kofeinovou náplast na zápěstí. A na stránkách, kde získávají finanční podporu, už nabízejí první ze svých produktů - náramek v modré, růžové nebo černé barvě plus 30 náplastí za 29 dolarů.

ČTK