Pondělí 4. prosince 2023, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Karnevalová sezona v Německu: Merkelová beruškou, Trump zase slonem

Magazín

  6:22
BERLÍN - Německá kancléřka Angela Merkelová jako bezmocná beruška, americký prezident Donald Trump jako rozzuřený slon v porcelánu - i takové obrazy nabídne letošní karnevalová sezona v Německu. Ty nejzajímavější alegorické vozy v úterý představili pořadatelé karnevalů v Kolíně nad Rýnem a Mohuči.

Německá kancléřka Angela Merkelová jako bezmocná beruška, americký prezident Donald Trump jako rozzuřený slon v porcelánu - i takové obrazy nabídne letošní karnevalová sezona v Německu. foto: ČTK

I když se karnevalové oslavy v ulicích obou měst rozproudí až 27. února, už teď je jasné, že vzbudí hodně pozornosti. Poutat ji bude třeba vůz, který Trumpa ukazuje jako žáčka základní školy stojícího v červených botách a modrých kraťasech před tabulí. Vedle něj je socha Svobody, které ale nezbedný Trump sahá na odhalené stehno. Jeho spolužákem je mimochodem ruský prezident Vladimir Putin.

Německá kancléřka Angela Merkelová jako bezmocná beruška, americký prezident...

Vedle americké hlavy státu, která se v Mohuči představí zase jako slon v porcelánu, je předmětem karikatur i německá kancléřka. Jeden z alegorických vozů ji ukazuje jako nebohou berušku, která leží na zádech a nemůže se otočit. Za hlavou se jí zatím vznáší spokojený motýl v podobě kandidáta sociální demokracie na kancléře Martina Schulze. Karikatura si hraje s tím, že Schulzova nominace sociálním demokratům „dala křídla“, a strana se díky ní v průzkumech dostala před konzervativní unii CDU/CSU, jejíž součástí je Merkelová.

Veselého ztvárnění se letos dočkali i další politici a osobnosti veřejného života. Šéf Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi je vyveden jako postavička hry Super Mario, britský ministr zahraničí Boris Johnson zase jako neposlušné batole, které opouští dětskou postýlku zemí Evropské unie.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!