15. října 2017 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Kouřil ho Churchill. Teď za doutník neznámý muž zaplatil 12 tisíc dolarů

Nedokouřený doutník Winstona Churchilla. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nedokouřený doutník Winstona Churchilla. | foto: ČTK

PRAHA/BOSTON Doutník, který kouřil Winston Churchill, byl na internetové aukci prodán za dvanáct tisíc dolarů. O pravosti doutníku kupce přesvědčila podepsaná fotka Churchilla, na které doutník drží. Doutník koupil neznámý muž z Floridy.

Ohromujících 12 tisíc dolarů zaplatil muž z Palm Beach na Floridě, jehož jméno nebylo zveřejněno. Nedokouřený doutník koupil ve středu v internetové aukci společnosti RR Auction, která sídlí v Bostonu.

Podle dražící agentury Churchill doutník kouřil 11. května v roce 1947 během své návštěvy Francie. Konkrétně měl z doutníku potahovat na letišti Le Bourget. Pilot William Alan Turner, který Churchilla s jeho manželkou dopravil zpět do Anglie, si doutník po přístání nechal.

Značka doutníku je více než příznačná - tato konrétní sada od společnosti La Corona totiž nese přímo Churchillovo jméno.

Winston Churchill byl známým milovníkem doutníků, vykouřil jich až deset denně. Jedny z nejluxusnějších doutníků světa nesou právě Churchillovo jméno. 

mbMichal Bernáth

SOUTĚŽ: Zapojte se do velké fotosoutěže o hračky Fisher-Price
SOUTĚŽ: Zapojte se do velké fotosoutěže o hračky Fisher-Price

Milé maminky, letos jsme si pro vás opět připravili velkou fotosoutěž se značkou Fisher-Price! Vyfoťte své děťátko s jeho oblíbenou hračkou, nahrajte ji do soutěže a získejte hodnotné ceny.