29. července 2011 11:25 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Lékař sloužil nepřetržitě pět dní. Zemřel

Chirurgové při práci (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Chirurgové při práci (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

VARŠAVA/PRAHA Polskému anesteziologovi se "vymstila" jeho oddanost práci. Po pěti dnech nepřetržité služby zemřel přímo v nemocnici. Jeho kolegové uvedli, že za to může vyčerpání z přepracování.

52letý anesteziolog pracoval v nemocnici v polském městě 

Na razie śledztwo koncentruje się na ustaleniu przyczyn śmierci lekarza. Od tych informacji zależeć będą dalsze kroki prokuratorów.

Warto dodać, że sprawa nie jest oczywista. Informację o tym, że lekarz mógł pracować nawet piątą dobę bez przerwy przekazał jego kolega – inny lekarz. Dyrektor szpitala Głubczycach Adam Jakubowski oczywiście nie potwierdza tych informacji.

Lokalne media, które powołują się na źródła w samym szpitalu jak i prokuraturze, twierdzą, że przyczyną śmierci mogło być przemęczenie, lub przedawkowanie leków o właściwościach narkotycznych.


Więcej
http://www.se.pl/wydarzenia/kronika-kryminalna/glubczyce-lekarz-zmarl-na-dyzurze-pracowal-5-dyzurow-pod-rzad_197819.html

Glubczyce. Ředitel Adam Jakubowski odmítl komentovat, zdali za úmrtím lékaře stojí únava. Server Se.pl píše, že za tím ale mohlo být i předávkování léky.

"Telefonoval a náhle zkolaboval," řekl jeden z přátel serveru Se.pl. Dodal, že takový zápřah nemohl zřejmě už vydržet, ovšem u nich v nemocnici je prý taková praxe běžná. Přes den lékaři normálně pracují na svých odděleních a po skončení pracovní doby odcházejí na pohotovost. Děje se tak od té doby, co loni v lednu spojili pohotovost s nemocnicí.

K tragické události došlo v polském Glubczyce

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz