20. dubna 2009 15:32 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Milionář z chatrče má dohru v kupčení s dětmi

Rubina Ali Kureši s otcem Rafikem Kurešim. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rubina Ali Kureši s otcem Rafikem Kurešim. | foto: AFP

MUMBAJ Mumbajská policie vyšetřuje případ kupčení s dítětem, které si zahrálo v oscarovém snímku Milionář z chatrče.

 Matka devítileté Rubíny Ali Kureši začala svého bývalého muže podezírat z kupčení po té, co vyšel v bulvárním britském deníku News of the World článek, podle něhož měl Rubínin otec v úmyslu svou dceru prodat za 200 000 britských liber.

Policie předvolala malou Rubínu a jejího otce Rafika Kurešiho na policejní stanici, aby je vyslechla. "Rubínina matka si stěžovala, že se její bývalý manžel pokoušel prodat její dceru. Tvrdila, že to viděla v televizi v nějaké reportáži," řekl komisař Nisar Tamboli.

Bulvární deník vyslal do Mumbaje figuranta, který vystupoval jako šejk a Kurešimu projevil zájem o adopci jeho dcery. Figurantovi otec Rubíny prý řekl: "Musím se rozhodnout, co je nejlepší pro mě, mou rodinu a pro Rubíninu budoucnost."

Kurašiovi ale vše popírají. "Nikdy bychom si nepomysleli, že tomuhle budeme muset čelit. Jsme chudáci, naše děti jsou nám vším. Proč bychom se jich zbavovali tímhle způsobem?" řekl Rubínin strýc Moinuddin Kureši. "Tohle je prostě pokus pošpinit její jméno potom, co se stala světově známou," dodává strýc Rubíny.

Články o údajném kupčení se slavným dítětem rychle zaplnily titulní strany indických novin. Rubína ve filmu Milionář z chatrče, který vyhrál osm Oscarů, hraj malou Latiku. Dívku z indického slumu, jež je životní láskou hlavního hrdiny Džamala Malika.

Tvůrci filmu Rubíně a dětskému herci Azharuddinu Ismailovi, který představuje ve filmu malého Džamala, založili fond za účelem vzdělávání. Mumbajské úřady se po úspěchu filmu nabídly, že poskytnout obou dětem bydlení.

Lidovky.cz

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.