Úterý 9. srpna 2022, svátek má Roman
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Fanoušci Rychlých šípů oslaví 80. výročí celorepublikovou pátrací hrou

Magazín

  7:00
BRNO/PRAHA - Brněnské Sdružení přátel Jaroslava Foglara spustí v neděli celorepublikovou pátrací hru Po stopách Rychlých šípů. Účastníci hry objeví zajímavé destinace připomínající místa z komiksu. Fanoušci tak oslaví 80. výročí Rychlých šípů. Komiks začal vycházet v roce 1938.

Praha má svou uličku Ve Stínadlech. foto: Reprofoto

„Cílem hry je objevovat podle popisu, názvu příslušného příběhu, zadaných souřadnic či fotky místa, kde se klidně mohly odehrávat příběhy Rychlých šípů, protože to tam vypadá zrovna jako v komiksech,“ uvedl v tiskové zprávě Vojtěch Hanuš, předseda Sdružení přátel Jaroslava Foglara.

Z žižkovského bytu Jaroslava Foglara se stane rezidence pro spisovatele

Několik vyznačených cílových míst s nápovědami najdou hráči v mapě na stránkách hry už nyní. Pro účast v soutěži je nutné se zaregistrovat. Indicie pak zájemce povedou na cestě k cíli se skrýší. Ti, kteří do něj úspěšně dorazí, zadají na internetových stránkách získané kódy a na hráčské konto jim přibudou body.

Hra ale není jen pro fanoušky Jaroslava Foglara a soutěživé turisty. Mapa je dostupná i neregistrovaným návštěvníkům stránek a inspirovat k výletu se v ní může každý. „Každé místo se skrýší stojí za návštěvu, protože je něčím zajímavé či krásné. Ostatně Rychlé šípy vyrážely na výpravy většinou do krásné přírody,“ dodal Hanuš.

Hra skončí 17. listopadu, kdy v pěti městech následuje akce Hledáme Rychlé šípy. Ta se koná na oslavu dne vydání prvního dílu Rychlých šípů v časopise Mladý hlasatel v roce 1938. Lidé při ní hledají ukrytou figurínu pětice hlavních hrdinů v životní velikosti.

Autor:

Tenkrát před 40 lety. Veteráni z Pitavalu Krampol, Zedníček a Frej vzpomínají

Premium Jak je to dávno, co se prvně Pavel Zedníček, Jiří Krampol a Ladislav Frej sešli na natáčení seriálu Malý pitaval z...

Žena má mít dítě, když je zamilovaná, říká psychogynekoložka Máslová

Premium Ženy dělají velkou chybu, když mateřství příliš plánují, tvrdí psychogynekoložka a internistka Helena Máslová. „Vhodná...

Nebezpečný pro Česko. Proč stát nechce uzbeckého zápasníka Muradova?

Premium Mnoho let hrdě nastupoval do klece i s českou vlajkou na zádech. V malém evropském státě prorazil do velkého světa...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat