Neděle 5. dubna 2020svátek má Miroslava -1 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Fanoušci Rychlých šípů oslaví 80. výročí celorepublikovou pátrací hrou

Praha má svou uličku Ve Stínadlech. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Praha má svou uličku Ve Stínadlech. | foto: Reprofoto

BRNO/PRAHA Brněnské Sdružení přátel Jaroslava Foglara spustí v neděli celorepublikovou pátrací hru Po stopách Rychlých šípů. Účastníci hry objeví zajímavé destinace připomínající místa z komiksu. Fanoušci tak oslaví 80. výročí Rychlých šípů. Komiks začal vycházet v roce 1938.

„Cílem hry je objevovat podle popisu, názvu příslušného příběhu, zadaných souřadnic či fotky místa, kde se klidně mohly odehrávat příběhy Rychlých šípů, protože to tam vypadá zrovna jako v komiksech,“ uvedl v tiskové zprávě Vojtěch Hanuš, předseda Sdružení přátel Jaroslava Foglara.

Několik vyznačených cílových míst s nápovědami najdou hráči v mapě na stránkách hry už nyní. Pro účast v soutěži je nutné se zaregistrovat. Indicie pak zájemce povedou na cestě k cíli se skrýší. Ti, kteří do něj úspěšně dorazí, zadají na internetových stránkách získané kódy a na hráčské konto jim přibudou body.

Hra ale není jen pro fanoušky Jaroslava Foglara a soutěživé turisty. Mapa je dostupná i neregistrovaným návštěvníkům stránek a inspirovat k výletu se v ní může každý. „Každé místo se skrýší stojí za návštěvu, protože je něčím zajímavé či krásné. Ostatně Rychlé šípy vyrážely na výpravy většinou do krásné přírody,“ dodal Hanuš.

Hra skončí 17. listopadu, kdy v pěti městech následuje akce Hledáme Rychlé šípy. Ta se koná na oslavu dne vydání prvního dílu Rychlých šípů v časopise Mladý hlasatel v roce 1938. Lidé při ní hledají ukrytou figurínu pětice hlavních hrdinů v životní velikosti.

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

K. Novák 181 Raději mám Rychlé pípy. 9:25 1.7.2018

Máte virový, nebo bakteriální zánět? Vyzkoušeli jsme domácí CRP test
Máte virový, nebo bakteriální zánět? Vyzkoušeli jsme domácí CRP test

Dvacet testerek mělo možnost vyzkoušet domácí CRP test od Veroval. Jeho pomocí dokážete prověřit, jestli vám v těle řádí virový, nebo bakteriální zánět. Jak testy dopadly? A vyplatí se je pořizovat?