Čtvrtek 2. dubna 2020svátek má Erika 11 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Místo peněz nafukovací pannu. Čínská firma odměnila mladé svobodné zaměstnance

Nafukovací panny byly určeny výhradně pro svobodné mládence. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nafukovací panny byly určeny výhradně pro svobodné mládence. | foto: TwitterReprofoto

Netradiční způsob odměn zvolila firma v jihočínském Kantonu: svobodné mladé zaměstnance místo peněz obdarovala sexuální pomůckou v podobě nafukovací panny. Kromě plastové milenky se rozdávaly rovněž letní boty „žabky“, vstupenky na karaoke či 2,5 kila vepřového masa.

Pozoruhodné výroční odměny se rozdávaly na konci ledna ve společnosti Lianlian, informoval portál listu South China Morning Post (SCMP). Drobná internetová firma sídlí v jihočínské metropoli Kanton (Kuang-čou) a zabývá se vývojem mobilní aplikace, jež svému uživateli umožňuje rozvíjet ve virtuálním prostoru své romantické touhy a potřeby.

A zdá se, že stejným metrem jako svým zákazníkům měří i svým zaměstnancům, neboť je přesně v tom duchu odměnila: části pracovního týmu věnovala zajímavý výroční bonus v podobě nafukovacích panen.

Obvyklé peněžní odměny se nedočkali ani další kolegové. Kromě ženských imitací s rozvernými blond copy a charakteristicky otevřenými ústy se zaměstnanci Lianlianu mohli radovat z lístků na vlak, vstupenek na v Číně velmi oblíbené karaoke či žabek, typické letní obuvi, která ve vlhkém, horkém ovzduší subtropického Kantonu bezpochyby přijde vhod. Podobně jako další dary, odvlhčovače vzduchu a pikantní omáčky, použitelné kupříkladu k ochucení vepřového masa. Rozdávalo se totiž i to.

Výkonný ředitel Lianlianu Wang Jü-ču objasnil, že nafukovací panny byly určeny výhradně pro svobodné mládence. Někteří z nich ostatně začali „trénovat“ už během odměňovacího ceremoniálu, podotýká SCMP.

Byznys na vzestupu

Byznys s umělými sexuálními partnerkami, ať už v podobě levnějších nafukovacích panen či exkluzivních imitací z termoplastického elastomeru, je v Číně na vzestupu. Otevřené projevy sexuality, v minulosti omezované či dokonce tabuizované, dosud veřejnému prostoru nedominují tak jako na Západě, jsou však stále častější.

Ještě důležitější roli v obchodu s neživými milenkami však hrají neustále se rozevírající nůžky mezi ženskou a mužskou populací. V Číně, civilizaci utvrzené tisíce let patrilineární tradice, hrají chlapci zásadní roli pro zachování rodu, zatímco děvčata bývala (a mnohdy stále jsou) považována za jeho přítěž - rodiče do dcery investují, aby je po sňatku nadobro opustila, navíc, jak velí zvyky, s co nejbohatším věnem v náručí.

Není divu, že po desetiletích komunistické politiky jedno dítěte se v dnešní Čínské lidové republice žen zoufale nedostává. A frustrovaní muži, jichž se v Číně každoročně narodí 117 na 100 žen (světový průměr je 107), stále častěji překonávají ostych a vyhledávají alternativy.

„Hodně mladých Číňanů se marně trápí při hledání přítelkyně, ale i při běžné zábavě se ženou. Z toho důvodu mohou jako náhradu použít pannu,“ připomíná Čang Chan, majitel firmy Micdolls.

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Advantage Consulting, s.r.o.
OBSLUHA VELÍNU

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj, Ústecký kraj, Liberecký kraj
nabízený plat: 21 000 - 25 000 Kč