9. července 2019 7:09 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Mistr světa v plavání zachránil tonoucího turistu na Sardinii. ‚Udělal jsem jen to, co jsem musel‘

Italský plavecký šampion Filippo Magnini | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Italský plavecký šampion Filippo Magnini | foto: Volné dílo, Sandro Molin Pradel. Wikimedia

Cagliari (Itálie)  Velké štěstí měl italský turista, který přecenil své síly při koupání v moři u ostrova Sardinie. Tonoucímu muži byl nablízku plavecký mistr světa Filippo Magnini, který k němu dorazil dříve než člun pobřežní hlídky. Nebýt Italova zásahu, mohl život muže skončit pouhé dva dny po jeho svatbě, napsal web stanice BBC.

Sedmatřicetiletý Ital, který se v letech 2005 a 2007 stal dvakrát mistrem světa na stometrové kraulařské trati, se s přítelkyní, televizní celebritou a modelkou Giorgiou Palmasovou, v neděli slunil na pláži východně od města Cagliari. V jednu chvíli začal 

Italský plavec Filippo Magnini s přítelkyní Federicou Pellegriniovou v masážní...
Italský plavec závodí Filippo Magnini s delfíny

Ital okamžitě skočil do vody a během krátké chvíle byl u něj. Poté jej držel nad vodou, dokud nedorazil člun záchranářů, na který muže pomohl naložit.hlouček lidí volat o pomoc a ukazovat směrem k muži, který se dostal příliš daleko od břehu.

„Udělal jsem jen to, co jsem musel,“ řekl později italským médiím plavec, který má doma bronzovou medaili z olympiády v Aténách 2004. „Ten muž měl velké problémy, byl hodně vystrašený, dost ztuhlý a už spolykal něco mořské vody,“ dodal italský plavec.

Pětačtyřicetiletý Andrea Benedetto se podle médií dva dny po svatbě projížděl podél cagliarské pláže se svým novomanželem na nafukovacím jednorožci. V jednu chvíli však spadli do vody a vítr plovací hračku odvál. Zatímco Benedetto se začal topit, jeho manžel volal o pomoc.

ČTK

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.